Пентагон має намір використовувати синтетичні форми життя для ведення розвідки
6 Грудня , 2018
Компанія EcoSwing побудувала перший вітрогенератор, в турбіні якого використані надпровідники
6 Грудня , 2018

Американські інженери успішно схрестили дирижабль, літак і вертоліт

У 2017 році американська компанія Egan Airships представила на виставці InterDrone прототип нового виду повітряного судна. Його можна було б назвати «плімп» (plimp — поєднання двох англійських слів, що означають «літак» і «дирижабль»), однак автори стартапу вже зарезервували це слово в якості товарного знака і вимагають застосовувати його як прикметник. По суті ж це м’який дирижабль з жорсткими крилами, силовою установкою конвертоплана і вертолітним способом зльоту і посадки.

Ідея такого літаючого агрегату прийшла в голову Джеймсу Ігану в дитинстві, коли він запускав повітряні кулі та моделі літаків з фанери. Якщо прикріпити велику і легку кулю до жорсткого шасі літака, останній завжди буде м’яко планерувати і ризик жорсткої посадки з катастрофою виключений. Це і лягло в основу «плімпів» – після вдалого тестування прототипу компанія розробила вже комерційну модель і тепер потребує інвесторів для її побудови.

Плімп використовує гелій для отримання підйомної сили, але тільки на 50 %. Іншу роботу виконують двигуни – при зльоті вони орієнтовані вертикально, машині не потрібен розбіг для підйому. Потім пілот переводить консолі в горизонтальне положення, за аналогією з конвертопланами Bell Osprey, і апарат летить як літак. При посадці відбувається зворотний процес, причому сама конструкція машини страхує її від жорсткого зіткнення з землею.

Plimp

Поточна модель J може взяти на борт тонну вантажу і відвезти його на відстань 420 км за 3 години. Або пролетіти порожнім 2100 км, виступаючи в ролі мобільного ретранслятора зв’язку або рекламного щита. У цієї машини нижча витрата палива, ніж у літаків і гелікоптерів, і нею значно краще керувати в негоду, ніж дирижаблем. Сфера застосування плімпів теж велика, а виготовлення одного зразка оцінюється в $4 млн.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: