Американські інженери успішно схрестили дирижабль, літак і вертоліт
6 Грудня , 2018
Відео польоту і приземлення ракети Falcon 9 на воду
6 Грудня , 2018

Компанія EcoSwing побудувала перший вітрогенератор, в турбіні якого використані надпровідники

У рамках європейського проекту EcoSwing був створений компактний і легкий електричний генератор, потужністю 3.6 МВт, призначений для використання в турбінах вітряних генераторів. Діаметр нового генератора становить 4 метри, що на 1.5 метра менше діаметра традиційних генераторів порівнянної потужності, а досягнуто це було за рахунок використання в конструкції магнітів з надпровідними обмотками. І в даний час цей генератор вже встановлений на турбіні, висотою 88 метрів, розташованої неподалік містечка Thyboron в Данії.
Магніти генератора виготовлені з надпровідної стрічки, що має складну структуру, шар керамічного оксиду гадолінію-барію-міді (GdBaCuO) нанесений на поверхню сталевої стрічки, що забезпечує механічну гнучкість і міцність. Керамічний надпровідний шар захищений від дифузійного “отруєння” металом шарами оксиду магнію й оксиду срібла. Крім цього, шар оксиду магнію формує свого роду шаблон, на який наноситься прозорий шар надпровідного розчину, а зовнішній мідний шар виконує роль електричного і теплового стабілізатора. Відзначимо, що в обмотках нового електричного генератора були використані десятки кілометрів такої стрічки.

В звичайних електричних генераторах, що використовуються в “вітряках”, потужністю близько 1 МВт, є неодимові магніти, сумарна вага яких наближається до однієї тонни. У надпровідних же обмотках нового генератора використаний лише один кілограм рідкоземельного металу – гадолінію. А вартість одного кілограма оксиду гадолінію дорівнює 18.7 доларів, що значно нижче вартості одного кілограма окису ніодімію, яка дорівнює 45.5 доларів.
Обмотки магнітів нового генератора підтримуються в надпровідному стані шляхом охолодження до температури -240 градусів за шкалою Цельсію. Охолодження забезпечують кілька стандартних кріогенних охолоджувальних установок, що випускаються британською компанією SHI Cryogenics.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: