Як роблять футбольні м’ячі?
19 Червня , 2018
Електричний човен Jaguar V20E встановив новий світовий рекорд швидкості
20 Червня , 2018

Компанія Intel виготовила найменший квантовий обчислювальний чіп зі спін-кубітами

Фахівці компанії Intel, що спеціалізуються у сфері квантових обчислень, почали тестування нового крихітного квантового чіпа з кубітами на базі спін-ефекту. Цей чіп був виготовлений на фабриці компанії D1D Fab в Орегоні за допомогою тих же кремнієвих технології, які використовуються для виробництва мільярдів комп’ютерних чіпів. І цей чіп є найменшою квантовою обчислювальною системою, з коли-небудь створених фахівцями компанії Intel.
Зазначимо, що на цьому чіпі немає жодного транзистора, основного елемента всіх звичайних чіпів. Квантовий біт, кубіт, цього чіпа складається з одного електрона, що обертається, який, в силу екзотичних законів квантової механіки, може обертатися відразу в декількох напрямках. Цей стан, що називається станом суперпозиції, є основою квантових обчислень і дає квантовим системам їх обчислювальну потужність, яка у багато разів перевищує обчислювальну потужність систем на звичайних транзисторах..
Кубіти, створені компанією Intel, дуже малі, їх розмір дорівнює близько 50 нанометрам і їх можна побачити лише під електронним мікроскопом. На торці людської волосини можна буде розмістити 1 500 таких кубітів. А зигзагоподібні лінії, які можна роздивитись на поверхні чіпа, є провідниками, що з’єднують кубіт з зовнішнім світом.
Даний вид кубітів працює при температурі, близькій до температури абсолютного нуля, в 250 разів холоднішій температури у відкритому космосі, що є єдиним недоліком нового чіпа. А його головною перевагою є універсальність, тобто можливість створити чіпи, на поверхні яких, в теорії, можуть перебувати мільйони окремих кубітів.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: