9-е покоління процесорів Intel з 8 ядрами буде представлене 1 жовтня
14 Серпня , 2018
До 2022 року Індія планує самостійно відправити людину в космос
16 Серпня , 2018

Китайські вчені створили штучну деревину, яка не горить у вогні

Дерево без сумніву являється хорошим будівельним і декоративним матеріалом, проте його використання пов’язане з масою не найприємніших моментів починаючи з вартості і шкоди для екології через масову вирубку лісів і закінчуючи високою пожежонебезпекою. Однак група китайських дослідників створила матеріал, який вирішує відразу всі вищеописані проблеми.

«Синтетичне» дерево зовні і на мікроскопічному рівні нагадує волокна справжнього дерева, маючи і подібні властивості: міцність, здатність утримувати тепло і так далі, проте плюс до всього воно стійке до дії високих температур, а також кислот. Як повідомляє видання Science Advances, за розробку відповідає група співробітників Хефейської національної лабораторії фізичних наук. Основний матеріал — синтетичний полімер, який кристалізується на полімерній матриці, зв’язуючись з іншими компонентами, утворюючи структуру, подібну деревині.

Схема виготовлення дерева на основі полімерів

Експерти використовували резольну і меламінформальдегідну смоли, а також суміш ароматичних речовин, з яких на 30% складається деревина листяних і хвойних порід. При цьому замінюючи допоміжні компоненти можна також змінювати колір та інші властивості готового матеріалу. Для створення «синтетичного» дерева вчені помістили вищезазначені смоли у водний розчин, хітозан і оцтову кислоту.

Структура полімеру «штучного» дерева

Після цього все перенесли в мідну посудину з рідким азотом, що дозволило речовинам побудувати матрицю з довгастих каналів. Потім провели вакуумну сушку і дали матеріалу затвердіти при температурі 200 градусів за Цельсієм. Одержаний матеріал показав стійкість до впливу вогню, їдких кислот, а також до стиснення в 45 МПа. Більше того, вплив води не руйнує структуру нового матеріалу, а лише трохи знижує його механічні властивості.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: