Завершені випробування компактного ядерного реактора для космічних колоній
4 Травня , 2018
Пасажирський безпілотник Surefly розпочинає випробувальні польоти
6 Травня , 2018

NASA відправило до Марса дослідну станцію InSight

Автоматична станція для досліджень Марса InSight запущена з бази в Каліфорнії. Це перший міжпланетний запуск із західного узбережжя США, відзначає Cnet.

Автоматична міжпланетна станція InSight для вивчення Марса запущена з бази Ванденберг (штат Каліфорнія).

Ракета-носій Altas-V401 стартувала з пускового комплексу номер 3Е о 04:05 за часом Тихоокеанського узбережжя. Станція вийде на полярну орбіту Землі, а потім, після увімкнення двигунів, вийде на траєкторію польоту до Марса.

InSight обладнаний чутливою апаратурою для вивчення сейсмічної активності на Марсі, його поверхневих шарів, мантії і ядра. Ці дані дозволять вченим будувати гіпотези про процес формування планети.

При створенні посадкового модуля використано багато інженерних рішень, застосованих при створенні модуля Phoenix, який виконав посадку в 2007 році неподалік від північного полюса Марса.

Станція досягне Червоної планети 26 листопада орієнтовно в 22:00 за Київським часом здійснить посадку на нагір’ї Елізій, другому за величиною після провінції Тарсис вулканічному районі на Марсі.

InSight протягом приблизно 26 земних місяців або одного марсіанського року буде вивчати внутрішню структуру планети, реєструючи температуру грунту і підземні поштовхи.

InSight

Карта з розташуванням попередніх місій і плановане розташування місії InSight

Перші спроби таких досліджень проводилися з використанням сейсмографів на спускних апаратах «Вікінг-1» і «Вікінг-2», запущених до Марсу в 1975 році.

Однак на «Вікінгу-1» цей прилад не запрацював після посадки, а на «Вікінгу-2» не мав достатньої чутливості, оскільки був встановлений не на марсіанському ґрунті, а на спусковому апараті.

Новий апарат обладнаний набагато більш чутливою апаратурою, створеною за участю французьких і німецьких фахівців, яка, як очікується, буде реєструвати як падіння метеоритів, так і глибинні процеси.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: