На вихідних у Києві пройде ювілейний Kyiv Mini Maker Faire
8 Вересня , 2018
Пентагон вкладає 2 мільярди доларів у впровадження військового ШІ
11 Вересня , 2018

Новий робот з MIT навчився розпізнавати абсолютно незнайомі об’єкти

Дослідники з Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту опублікували опис нової технології комп’ютерного зору. Детально її представлять на конференції з навчання роботів в Цюріху, в жовтні. Але вже сьогодні зрозуміло, що це прорив – такого робота не потрібно вчити розпізнавати образи класичним методом.

Вчені відмовилися від ідеї завантажувати в пам’ять робота дані про об’єкти, які він потім намагається «побачити» в навколишньому світі. Замість цього машина принципово абстрагована від свого оточення, вона сприймає все навколо як тривимірні моделі із взаємопов’язаних точок. Робот сам сканує предмет, будує його модель, записує дані собі в пам’ять і присвоює їм ярлик. Йому байдуже, що це таке насправді, але він це вже оглянув і готовий відшукати знову.

Найважливіше те, що робот не бачить образ об’єкта, а оперує його математичною моделлю, яку можна розділити на частини, змінити їх параметри, поглянути під різними кутами і т. д. І тому він може «побачити» аналогічні об’єкти, навіть якщо вони розгорнуті, частково приховані, перефарбовані, поламані і т. д. Він як і раніше не знає їх властивостей, не розуміє, що з ними робити і як використовувати цю інформацію, адже на даному етапі мова йде про систему зору, а не нову платформу.

Насправді навчати подібного робота все ж потрібно, якщо ми хочемо доручити йому роботу. Наприклад, щоб збирав стіл з дощок, а не створював дошки з уже готового стола. Однак йому не треба буде розповідати, де в майстерні лежать дошки і кріплення – побачивши одного разу, він зможе відшукати потрібні предмети самостійно.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: