Virgin Galactic буде використовувати космодром в Італії для космічного туризму
11 Липня , 2018
Безпілотник SkyGuardian MQ-9B здійснив успішний трансатлантичний переліт
12 Липня , 2018

NVIDIA навчила нейромережу прибирати зайвий шум і написи з фотографій

Група фахівців з компанії NVIDIA, Массачусетського технологитческого інституту, університету Аалто представили нейронну мережу, здатну редагувати зображення і прибирати з них зайвий шум, а також різні написи. Про виконану роботу фахівці NVIDIA поділилися в своєму офіційному блозі, але при цьому вихідний код алгоритму не стали викладати у відкритий доступ.

Для створення нейромережі фахівці використовували метод машинного навчання. На базі 50 різних зіпсованих фотографій, алгоритм навчився прибирати з зображень шуми, викликані слабким освітленням, колірні шуми на старих знімках, а також позбавлятися від написів, підписів і, можливо, навіть копірайту, наявного на зображеннях. Розробники відзначають, що нейромережі для ефективної роботи не потрібно бачити ту ж саму, але чисту фотографію — достатньо лише показати неякісні знімки.

Якщо представлений в квітні алгоритм NVIDIA демонстрував можливість відновлення на чистих фотографіях  відсутніх деталей, а також здатність прибирати з них зайві деталі, то поточний алгоритм здатний проводити всю роботу на базі «пошкоджених даних».

«Можна навчити нейромережу відновлювати частини фотографії, щоб алгоритм навіть не бачив її початкове значення. При цьому не страждає продуктивність комп’ютера, як і не збільшується час для обробки», — кажуть розробники.

Розробники відзначають, що метод можна використовувати не тільки при обробці художніх фотографій, але і для видалення шумів зі знімків МРТ, інших медичних зображень, а також, при отриманні фотографій з завжди низьким рівнем освітленості, наприклад, при проведенні астрономічних спостережень.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: