13000 співробітників eXp працюють на віртуальному острові
19 Липня , 2018
Штучний інтелект створить більше робочих місць, ніж відніме
20 Липня , 2018

Представлена система, яка регулює перехрестя без світлофорів

Група американських дослідників з Університету Карнегі-Меллон нещодавно провела вкрай цікавий експеримент: вони змогли регулювати рух машин не за допомогою звичних всім світлофорів, а за допомогою автоматичного сигналу між авто. Причому це виявилося вкрай ефективним.

У своєму дослідженні вчені використовували вбудовану в бортовий комп’ютер автомобіля систему обміну даними. Вона здійснює передачу інформації про GPS-координати, швидкість руху і його напрямок. Комп’ютер аналізує інформацію, отриману від усіх сусідніх машин і на підставі цього видає водієві інформацію про те, що можна їхати або краще зупинитися та пропустити інших учасників руху.

Експеримент проводився на одному з нерегульованих перехресть. З’ясувалося, що нова система дозволяє заощадити 20% часу, що дозволить значно скоротити пробки. При доопрацюванні цей показник може зрости до 30%. При цьому, система залишається ефективною навіть в умовах ПДР США, за яким водій зобов’язаний зупинитися перед перехрестям в будь-якому випадку. Навіть якщо по перехрестю ніхто крім нього не їде.

На даний момент у системи є лише один недолік: вона ніяк не може враховувати переміщення пішоходів. Звичайно, можна включити їх в цю схему за допомогою програми на смартфоні, однак у когось може не виявитися з собою телефону. Або ж він може розрядитися. Крім цього система працює тільки на перехрестях, на яких дороги сходяться під прямим кутом. Інші конфігурації поки не підтримуються.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: