13000 співробітників eXp працюють на віртуальному острові
19 Липня , 2018
Штучний інтелект створить більше робочих місць, ніж відніме
20 Липня , 2018

Представлена система, яка регулює перехрестя без світлофорів

Група американських дослідників з Університету Карнегі-Меллон нещодавно провела вкрай цікавий експеримент: вони змогли регулювати рух машин не за допомогою звичних всім світлофорів, а за допомогою автоматичного сигналу між авто. Причому це виявилося вкрай ефективним.

У своєму дослідженні вчені використовували вбудовану в бортовий комп’ютер автомобіля систему обміну даними. Вона здійснює передачу інформації про GPS-координати, швидкість руху і його напрямок. Комп’ютер аналізує інформацію, отриману від усіх сусідніх машин і на підставі цього видає водієві інформацію про те, що можна їхати або краще зупинитися та пропустити інших учасників руху.

Експеримент проводився на одному з нерегульованих перехресть. З’ясувалося, що нова система дозволяє заощадити 20% часу, що дозволить значно скоротити пробки. При доопрацюванні цей показник може зрости до 30%. При цьому, система залишається ефективною навіть в умовах ПДР США, за яким водій зобов’язаний зупинитися перед перехрестям в будь-якому випадку. Навіть якщо по перехрестю ніхто крім нього не їде.

На даний момент у системи є лише один недолік: вона ніяк не може враховувати переміщення пішоходів. Звичайно, можна включити їх в цю схему за допомогою програми на смартфоні, однак у когось може не виявитися з собою телефону. Або ж він може розрядитися. Крім цього система працює тільки на перехрестях, на яких дороги сходяться під прямим кутом. Інші конфігурації поки не підтримуються.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: