Вчені з Єля виявили унікальні кристали часу у звичайній дитячій іграшці
11 Травня , 2018
NASA відправить на Марс вертоліт
13 Травня , 2018

Пристрій, який робить підводні об’єкти невидимими для сонара

 

Команда дослідників з Університету Пенсільванії, очолювана Амандою Д. Хенфорд, розробила підводний маскувальний пристрій на основі захисного метаматеріалу, здатного перехоплювати і «деформувати» звукові хвилі, випромінювані сонаром. В результаті хвилі розсіюються, і створюється «ефект відсутності» реального об’єкта.

Метаматеріали володіють властивостями, які в природі не зустрічаються. Їх, як правило, виготовляють з композитних матеріалів – металів, пластмас або кераміки, об’єднаних в повторювані мікроскопічні структури.

Мета команди Хенфорд – створити метаматеріал, який буде приховувати підводні об’єкти і, насамперед, підводні човни від засобів виявлення. Спочатку маскувальний ефект вдавалося змоделювати тільки в лабораторії, і лише в повітряному середовищі.

За задумом А. Хэндфорд і її колег, захисний «плащ» повинен був складатися з метаматеріалу, комірки якого менші довжини звукової хвилі. В результаті був створений дослідний прототип у вигляді піраміди з перфорованих сталевих пластин висотою 91 см. Його помістили у великий лабораторний резервуар, заповнений водою, де також був встановлений гідрофон, що генерує звукові хвилі частотою від 7000 до 12000 Гц і кілька прийомних гідрофонів для фіксації ехо-сигналів.

Дослідники виявили, що звукові хвилі відбиваються від захисного матеріалу таким чином, що об’єкт, який знаходиться всередині стає невидимим.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: