З графена випадково створили вігнеровський кристал
27 Вересня , 2018
Поляризоване інфрачервоне світло радикально покращує якість нічного бачення
30 Вересня , 2018

Роботи Fiberbot здатні побудувати марсіанську колонію без участі людини

Скловолокно залишається одним з найбільш суперечливих будівельних матеріалів, тому що при всіх його чудових властивостях питання загрози здоров’ю людей при роботі з ним не вирішено досі (волокно викликає роздратування шкіри, порушення зору і проблеми з диханням при контакті з ним). І навряд чи воно взагалі має рішення — так що простіше зовсім прибрати людину з будмайданчика, замінивши її роботом. Одного з них, названого Fiberbot, вже успішно протестували в Массачусетському Технологічному Інституті (США).

Fiberbots хоч і не схожий на павука, але виконує аналогічну роботу – обмотує, як жертву, основу деталі тонкою скловолоконною ниткою. Вона надходить разом з клейкою смолою, щоб відразу формувати стійку плетену структуру, причому візерунок плетіння може дуже різнитися. Коли шар готовий, робот спускає мембрану, з якої зроблено основу, переміщує себе на кінець деталі, надуває мембрану і починає ткати нову ділянку, яка являє собою єдине ціле з попереднім.

При необхідності робот може змінювати кути нахилу основи і робити так, що створювана ним конструкція буде повертатися і згинатися в просторі. Наприклад, щоб зістикуватися з елементами, які сплели інші роботи. В експерименті дослідників МТІ композиція з плетених стебел зі скловолокна висотою до 4,5 м простояла на відкритому повітрі сім місяців, спокійно витримавши непросту зимову погоду Массачусетсу.

Fiberbot – це прототип, демонстрація самої концепції того, що роботу зі скловолокном не тільки можна, але і потрібно доручити роботам. Тому що це безпечно і одночасно дозволяє створювати небачені раніше речі. Причому такий робот після відповідної модернізації зможе працювати в реальних екстремальних умовах. Наприклад, Fiberbot можуть вибудувати всі каркаси будівель, мости, стовпи, огорожі та інші базові елементи архітектури першої марсіанської колонії.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: