Alphabet запускає безкоштовну 10-хвилинну доставку вантажів за допомогою дронів
10 Грудня , 2018
Згідно нової теорії темна матерія і темна енергія можуть бути проявами однієї темної рідини”, що має від’ємну масу.
11 Грудня , 2018

Розпечене кремнієве «сонце в коробці» накопичить енергію для 100 000 будинків

Основний обсяг електроенергії у світі виробляється в режимі реального часу на ГЕС, ТЕЦ та АЕС. З відновлюваними джерелами справа йде трохи складніше: вітряні турбіни і сонячні панелі виробляють електрику тільки тоді, коли дме вітер чи світить сонце. Тому виникає потреба зберігати цю енергію для подальшого використання.

Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Технологічного інституту Джорджії повідомили про те, що знайшли нове рішення цієї проблеми. Створена ними установка отримала умовну назву «Сонце в коробці», а сама концепція — Thermal Energy Grid Storage-Multi-Junction Photovoltaics (TEGS-MPV).

Суть її полягає в тому, що тепло від вироблюваної надлишкової вітрової та сонячної електроенергії «закачується» в спеціальні резервуари з розпеченим до 2200 °С рідким кремнієм. Там вона зберігається, а при необхідності його можна в будь-який момент перетворити в електрику.

Опираючись на результати перших випробувань, вчені прогнозують, що лише один резервуар TEGS-MPV зможе зберігати в собі енергії, достатньої для освітлення 100 000 будинків.

Система TEGS-MPV має ряд переваг: вона більш доступна порівняно з літій-іонними батареями і приблизно вдвічі дешевша нині діючих гідроакумулюючих електростанцій.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: