SpaceX випробувала двигун ракети, яка відвезе людей на Марс (відео)
8 Лютого , 2019
Шотландський стартап представив найбільший ракетний двигун, виготовлений методом 3D-друку
9 Лютого , 2019

Розроблений матеріал для 3D друку, який може самовідновлюватись

Відновлювані частини тіла, одяг і взуття на даний момент здаються чимось фантастичним, але вчені всіма силами намагаються зробити неможливе реальним. Нещодавно їм вдалося виростити ампутований палець миші, а тепер група вчених з університету Південної Каліфорнії придумала матеріал, який здатний самостійно відновлювати свою структуру. Вважається, що він відмінно підійде для виготовлення автомобільних шин, підошви взуття і навіть деталей для роботів.

Матеріал призначений для 3D-принтерів, що друкують методом фотополімеризації. Під цим терміном мається на увазі використання світла для надання рідкій смолі твердої форми. Відновлювані властивості виникають при хімічних реакціях за участю тіолів. Взаємодіючи з окислювачами, вони перетворюються в дисульфіди, які і здатні відновлювати свою початкову форму після ушкоджень.

На жаль, наявність дисульфідів сильно уповільнює затвердіння фігур, тому дослідникам було важливо знайти оптимальну концентрацію речовин. Після декількох спроб у них вийшло досягти найкращого співвідношення властивостей самовідновлення і часу затвердіння.

Виготовлення предметів з отриманого матеріалу займає лише кілька десятків хвилин, залежно від розміру. Після механічного пошкодження матеріал відновлює свою структуру за кілька годин. Варто відзначити, що з підвищенням температури відновлення відбувається набагато швидше.

Дослідники планують продовжити роботу над вдосконаленням матеріалу. Вони хочуть досягти того, щоб його міцність дозволяла створювати бронежилети, які відновлюються після потрапляння куль.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: