Запрограмовані нанороботи з ДНК-орігамі успішно боряться з раковими пухлинами
18 Червня , 2018
Як роблять футбольні м’ячі?
19 Червня , 2018

ШІ навчився “уявляти” простір по одній картинці

Фахівці британської компанії DeepMind навчили штучний інтелект розуміти об’ємний простір по одному плоскому зображенню — так само, як це робимо ми, коли дивимося на фотографію, наприклад кімнати.

Для того, щоб комп’ютер створив математичний опис простору, заповненого об’єктами, зазвичай потрібна велика база зображень. зроблених з різних ракурсів. Об’єкти на цих зображеннях попередньо підписуються вручну. Розробник і фахівець з ШІ Алі Есламі (S. M. Ali Eslami) і його колеги в DeepMind знайшли спосіб обходитися без таких баз даних, створення яких вимагає багатьох годин роботи людини.

Як і людський мозок, ШІ Generative Query Network (GQN), створений Есламі і його колегами, “додумує” невидиме і припускає, що ховається за поворотами. Якщо ви дивитесь на стіл і бачите лише три ніжки, ви знаєте, що є четверта, і уявляєте її розташування; подивившись на кімнату з одного ракурсу, ви приблизно уявляєте, як вона виглядає з інших; такого ж результату досягли в DeepMind від GQN.

Зараз для того, щоб створити математичну модель простору, GQN потрібно кілька зображень з різних ракурсів; обробивши їх, ШІ моделює тривимірний простір і генерує зображення з нових ракурсів, в якому враховує відстані між об’єктами і розташування джерела освітлення. Для простих просторів йому достатньо однієї картинки.

Опис GQN опубліковано в журналі Science.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: