Японці створили пальці для роботів, що приводяться в дію штучними м’язами, вирощеними в лабораторії
14 Червня , 2018
Mozilla готує новий браузер Scout з повністю голосовим керуванням
17 Червня , 2018

Штучний інтелект навчився стежити за людьми крізь стіни

Система розпізнавання рухомих об’єктів за перешкодами за допомогою Wi-Fi-ехолокації вже не являється новинкою, але тепер її обслуговування доручили нейронної мережі. З новими алгоритмами все змінилося – виникла технологія, яку назвали RF-Pose. Вона не «бачить» людину за перешкодою, але може розпізнати, хто це, і що робить.

Принцип дії залишився той самий, сигнал Wi-Fi при проході через перешкоди змінює свої параметри, тому якщо ми знаємо пропускну здатність стіни, то за іншим даними можемо обчислити розташування об’єктів за нею. RF-Pose працює в двовимірному просторі, але з винятковою точністю, так як ШІ будує модель об’єкта і аналізує його поведінку, а не просто вимірює коливання радіохвиль. Виглядає це як дитячий малюнок чоловічка з паличок, і розпізнати особистість людини, система не в змозі. А ось куди спрямований її погляд – без проблем.

Хоч ШІ з RF-Pose і не бачить в прямому сенсі людину за стіною, алгоритми аналізу та прогнозування поведінки дозволяють йому малювати досить достовірну картину. Особливо, якщо дати нейронній мережі час і матеріал для навчання – в експерименті брали участь 100 осіб, і до кінця навчання ШІ впевнено розпізнавав їх «по ходьбі» у 83 % випадків. Такий підхід допомагає нейтралізувати недоліки ехолокації, мінімізувати вплив перешкод на розпізнавання схованих людей.

Автори розробки кажуть, що при належному рівні навику ШІ зможе розпізнати, чим озброєний злочинець за стіною, і чи готовий він напасти або просто ховається. А ще — зрозуміти по жестах, що самотньому пацієнту в палаті терміново потрібна допомога, або зібрати компромат на недбайливих співробітників, які саботують робочий процес. Так як технічна база для застосування RF-Pose досить проста, технологія вже внесена в категорію «не для вільного використання».

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: