Створений перший зразок оптичної штучної нейронної мережі
2 Серпня , 2018
Нове досягнення в технології 3D-друку порожнистих електродів для батарей
2 Серпня , 2018

Створено новий двовимірний супер-матеріал гематин

 

З часів відкриття графену, двовимірної модифікації вуглецю, світова наука просунулася досить далеко, щоб отримати його конкурентів. Створено двовимірний фосфор, дисульфід молібдену, триодид хрому, надтонка модифікація галію і у всіх них – свої чудові властивості. Одним з новачків в цій родині нещодавно став матеріал «гематин», отриманий бразильськими вченими.

Гематин отримують з гематиту, природного різновиду залізної руди, технологія процесу називається рідкофазною ексфоліацією. В результаті бразильці отримали шар з комбінації заліза і кисню товщиною лише 3 атома. Тобто, майже двовимірна форма, у якої знайшлися свої цікаві особливості. Наприклад, на відміну від вихідного матеріалу, гематин став феромагнітом.

Найцікавіша властивість нового матеріалу – його фотокаталітичні здібності. Гематин поглинає сонячне світло від ультрафіолетової межі спектру до жовто-помаранчевої, при цьому, через малу товщину пластини електрони і протони не розсіюються в матеріалі. Це забезпечує відмінні умови для розділення води на водень і кисень, особливо в комбінації з нанотрубками з діоксиду титану. А ще гематин – хороший кандидат на роль надтонкого магніту для спінтронів.

Подальші вивчення властивостей гематина в самому розпалі. І вчені схиляються до думки, що головним у відкритті гематина є не сам матеріал, а саме факт того, що його вдалося отримати. Це вселяє у вчених впевненість, що вони зможуть відшукати або створити і багато інших двовимірних матеріалів зі звичайних речовин, але вже зі своїми незвичайними властивостями.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: