Маск представив концепт підземного швидкісного електробуса
11 Березня , 2018
В космос були запущені перші “контрабандні” супутники
12 Березня , 2018

У Китаї запрацював гігантський очищувач смогу на сонячній енергії

Вдосталь надихавшись отруєним повітрям в період становлення промисловості, нині жителі Піднебесної не шкодують коштів на інноваційні проекти з покращення екології. Днями в місті Сіань на проектну потужність вийшла гібридна установка поглинання смогу вартістю $2 млн. Вона займає 10 кв. км площі і складається з величезної труби і масиву сонячних колекторів.

Головна перевага прототипу «сіанського антисмогу» в тому, що він працює в пасивному режимі. Величезний масив скляних дахів на землі служить для уловлювання сонячного світла, який нагріває повітря і воно самопливом спрямовується вгору – в трубу висотою 18 м. В трубі гази проходять через серію фільтрів, так що в атмосферу надходить вже умовно чисте повітря.

Антисмог башня

Умовно – тому що офіційних даних про результати фільтрації все ще не опубліковано. Установка почала роботу в січні 2018-го, вона пропускає по 5-8 млн. м3 повітря на добу і на піку забруднення в зимові періоди опалення показала стійке функціонування. Непрямі дані з датчиків забруднення в сусідніх районах вказують на зменшення концентрації твердих часток у повітря на 19 % за останні місяці зими. Звучить цікаво, але це досить невисокий показник, якщо оцінювати економічну вигоду проекту.

У експертів багато питань до творців сіанського антисмогу — зокрема, їх цікавить здатність очищати повітря від двоокису сірки та вплив такого «пилососа» на екологію і рух повітряних мас в місті. Для нормалізації екології в Сіані потрібно мінімум десяток таких веж, але їх будівництво обійдеться занадто дорого навіть без урахування виділення величезних корисних площ землі. Тому проект все ще знаходиться на стадії експерименту.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: