Вчені змінять еталон кілограма, щоб уникнути катастроф
9 Листопада , 2018
SpaceX перегляне план запуску інтернет-супутників через космічне сміття
12 Листопада , 2018

Вчені розробили “тканинну батарею”

На сьогоднішній день основним чинником, що стримує розробку розумного одягу і носимої електроніки, є відсутність універсальних і при цьому довговічних джерел живлення, адже традиційні літій-іонні акумулятори для цих цілей не підходять. Але зовсім скоро все може змінитися завдяки розробці вчених з Массачусетського Університету в Амхерсті. Вони розробили метод створення системи зберігання енергії, який легко інтегрується в одяг шляхом «вишивання елементів живлення».

За розробкою стоїть група дослідників на чолі з хіміком Трішою Ендрю. Їх виріб являє собою твердотільну батарею на базі мініатюрного суперконденсатора і електропровідних ниток з вакуумним напиленням, «обгорнутих» в полімерну плівку. Зовні такий матеріал схожий на звичайні нитки, які при цьому ще й являються накопичувачами електроенергії. За словами дослідників, їх розробка може використовуватися для живлення, наприклад, різних біосенсорів.

«Справа в тому, що в той час як були розроблені різні мініатюрні компоненти електронних схем, пристрої для зберігання заряду ставали тільки більшими. Ми ж вирішили цю проблему. Ми можемо буквально вишивати елементи живлення на будь-якій тканині. На нашу думку, суперконденсатори є дуже хорошими елементами для використання при виробництві носимої електроніки, а в поєднанні з полімерними нитками вони стають просто ідеальним інструментом для створення розумного одягу майбутнього.»


Розмір волокон. Як видно, вони не заважають згортати тканину

Як повідомляють автори роботи, в даний момент вони зайняті виробництвом різних пристроїв на базі своєї технології. Наприклад, найближчим часом вчені хочуть «вишити» крокомір а також датчик для отримання даних про роботу суглобів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: