Harley-Davidson прямує в Кремнієву долину
13 Вересня , 2018
Нові супермагнієві сплави міцніші алюмінію і дешевші вуглецевого волокна
17 Вересня , 2018

Як приземляється найбільший літак у світі

На початку минулого тижня в міжнародний аеропорт Окленда прибув найбільший у світі вантажний літак. Ан-225 «Мрія». Він зробив прямий переліт з України до Каліфорнії, щоб забрати вантаж першої допомоги. Політ був проведений у зв’язку з загрозою тихоокеанського тайфуну «Мангхут», який днями пройшов по Тайваню.

Ан-225 «Мрія» — це стратегічний авіалайнер, розроблений в КБ Антонова в 1980-х роках для підтримки радянської космічної програми. СРСР був потрібен літак, щоб перевезти космічний корабель «Буран» від зони приземлення до космопорту. Американський космічний човник використовував для цієї задачі модифікований 747, однак КБ Антонова побудувало набагато важчий і потужніший літак, здатний здійснювати перельоти на куди більшу відстань.

«Мрія» здатна перевозити вантажі загальною вагою до 250 тонн. Розмах його крил становить 88,4 метра, при загальній довжині 84 метри. Порожній літак важить 250 тонн, у той час як при максимальному завантаженні його маса збільшується до 640 тонн (з урахуванням повністю заправленого паливного бака).

Наразі існує єдиний функціонуючий примірник Ан-225 «Мрія». Іще один недобудований примірник знаходиться в цехах ДП Антонов і цекає свого зіркового часу.

Фюзеляж другого примірника АН-225 в цеху ДП Антонов

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: