Rocket Lab запустить шість супутників вже в листопаді
4 Листопада , 2018
Рідкий шовк зшиває рани краще хірургічної нитки
5 Листопада , 2018

З пластикових пляшок створили багатофункціональний аерогель

Чим більше способів позбавитися пластикового сміття придумає людство — тим краще, і неважливо, наскільки екзотичними виглядають окремі розробки. У Національному університеті Сінгапуру старі ПЕТ-ємності навчилися шляхом складних хіміко-фізичних процесів перетворювати в легкий і багатофункціональний аерогель.

Вихідна сировина, пластик, шинкується до найдрібнішого стану, після чого цю масу покривають діоксидом кремнію. Потім відбувається низка хімічних процесів, які поки що тримають у секреті, щоб змусити волокна обробленого пластику «розбухнути». Їх висушують і отримують аерогель – легкий, пористий, гнучкий і при цьому дуже міцний матеріал.

Аерогель, в першу чергу, чудовий сорбент — він у 7-10 разів ефективніший популярних сучасних матеріалів. У нього колосальна внутрішня площа, що разом з незначною власною вагою допомагає поглинати і утримувати значну кількості рідкго бруду, олії, нафти і т. д. Також, він може виступати в якості фільтра в масках, з тим же ефектом. А при додаванні правильних присадок вловлювати навіть такі смертельні сполуки, як монооксид вуглецю.

Ще це непоганий акустичний матеріал і дуже хороший – вогнезахисний. У вогнетривкому варіанті, як елемент пожежного екіпірування, шар аерогелю витримував нагрівання до 620 °C, що в рази більше, ніж норматив для матеріалів, з яких створюють захисний одяг. При цьому він важить в 10 разів менше, а за рахунок того, що створюється з відходів, може скласти реальну конкуренцію іншим сплавам і сполукам на ринку.

Автори технології запатентували її і тепер прагнуть зберегти деталі в таємниці, поки не буде знайдений інвестор або партнер для запуску виробництва аерогелю для потреб світової промисловості.

Джерело

LEU
LEU

1 Коментарій

  1. З точки зору прагматика. беруть сировину і виготовляють пет-посудину ( пляшку) титанічними зусиллями збирають порожню тару та її перероблюють використовуючи складні технології і отримують…багатофункціональний аєрогель. Ура!!! Свого часу, скляна тара складала долю і коштувала 3/4 від вартості, тобто, пляшка лимонаду = 20 коп. при вартості тари = 12 коп, а сам товар = 8 коп і функціонувала в державній системі прийому стіклотари. Тара була в використанні більше 20 разів! Все зруйнували. Тепер засмітивши все довкілля і вистачає розуму спрямувати початкову сировину на виготовлення багатофункціонального аєрогелю та відновити безпечне для екосистеми використання склотари. Десь так. Чи є кращі варіанти ?

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: