Місія роботів Scorpion на аварійній станції Фукусіма закінчилася повним провалом
21 Лютого , 2017
У Німеччині на національну мережу електрозаправок виділять 300 млн євро
22 Лютого , 2017

Білл Гейтс запропонував обкласти роботів спеціальним податком

В останні роки багато хто, замислюється про те, що через активне впровадження роботів на виробничі лінії компаній, десятки тисяч людей втрачають свої робочі місця. Що ж, в цих роздумах дійсно є сенс, адже власникам фабрик і заводів дійсно легше працювати з роботами, ніж з людьми і профспілками. Роботи не втомлюються, не оголошують страйки, не вимагають відрахувань у пенсійні фонди і сплати податків. Хоча останнє цілком може змінитися, адже відомий підприємець Білл Гейтс запропонував ввести податок на роботів, щоб хоч якось компенсувати людям втрату робочих місць.

Гейтс вважає, що обкласти податком роботів потрібно як можна швидше, інакше багатьох людей буде чекати сумне майбутнє. У своєму інтерв’ю виданню Quartz «батько Windows» сказав:

«Обкладення податком промислових роботів дозволить нам частково компенсувати людям втрату їх робочих місць у майбутньому. Виручені гроші можна буде використовувати, наприклад, для того, щоб навчити людей новим професіям, в яких роботам поки немає місця. Наприклад, догляд за дітьми або літніми людьми. Оподаткування також допоможе дещо сповільнити темпи впровадження роботів у виробництво».

Як видно з висловлювань Гейтса, він прекрасно розуміє, що введення такого податку може уповільнити впровадження інновацій і зробити роботів-робочих відчутно дорожче у використанні. Тим не менш, він упевнений у тому, що уряди великих країн вже зараз повинні задуматися про майбутнє тисяч людей, які одного разу залишаться безробітними через те, що їх замінили роботами. Цікаво, що в Європі подібний податок вже намагалися ввести, але парламент відхилив законопроект. Їх рішення немало порадувало виробників роботів, так як вони серйозно хвилювалися, що введення такого податку може негативно позначитися на їх бізнесі.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: