Swatch розробляє власну операційну систему для розумних годинників
24 Березня , 2017
Найбільш енергоефективна світлодіодна лампа створена у Гонконгу
24 Березня , 2017

Для української ракети “Циклон 4М” в Канаді побудують космодром

Канадська компанія Maritime Launch Services (MLS) підтвердила свої плани побудувати космодром біля східного узбережжя країни. Будівництво майданчика для запуску космічних апаратів почнеться через рік, а завершити його мають до 2020 року.

Космодром буде побудований недалеко від міста Кансо. MLS, яка буде керувати новим космодромом, планує здійснювати з нього до восьми запусків на рік. За допомогою української ракети-носія середнього класу «Циклон 4М» (Cyclone 4M) з космодрому Кансо можна вивести на навколоземну орбіту супутники вагою до 3 350 кілограмів.

Місця розташування космодромів повинні відповідати цілому ряду вимог. Вони повинні бути доступними для транспортування ракет і супутників. У той же час, космодроми повинні розташовуватись досить далеко від великих населених пунктів, щоб мінімізувати число постраждалих під час можливої аварії. Нарешті, географічна широта стартових майданчиків впливає на потужність ракети, необхідну для виведення супутників на орбіту.

место дислокации космодрома в Канаде

При виборі місця розміщення майбутнього космодрому в компанії MLS розглядалися 14 різних локацій в Канаді, США та Мексиці. Нова Шотландія отримала перевагу завдяки підтримці місцевої влади.

Українське КБ «Південне» і підприємство «Південмаш», на якому виробляють ракету Cyclone 4M, відоме надійністю своєї продукції. За 62 роки роботи компанія створила понад 400 космічних апаратів, з них ракети «Циклон» 221 раз успішно стартували в космос.

Компанія MLS була створена групою експертів, у яку входять і колишні співробітники НАСА. Вони об’єднались з українськими колегами для просування ракети Cyclone 4M на північноамериканський ринок. Перший запуск української ракети заплановано на 2020 рік. А вже через два роки компанія має намір надсилати в космос не менше 8 апаратів щорічно.

Ракета Cyclone 4M на заводе Южмаш

Ініціатива MLS була не єдиною пропозицією побудувати в Канаді майданчик для запусків апаратів в космос. Канадсько-американський консорціум під назвою PlanetSpace також збирався звести стартовий майданчик у Новій Шотландії, проте не отримав інвестицій від НАСА. Єдиний існуючий в Канаді космодром Форт Черчілль, з якого були зроблені понад 3 500 суборбітальних пусків, закритий у 1985 році.

Нагадаємо, Україна входить в десятку космічних держав, які мають замкнутий цикл виробництва ракет-носіїв.

«Історично тісні зв’язки Канади та України, орієнтація на ринок запуску супутників з українською ракетою середнього класу (3350 кг корисного навантаження до СРГ) з ціною запуску у $45 млн — лише деякі фундаментальні переваги цієї програми, — стверджує СЕО MLS Джон Іселла. — Це ідеальний час для проекту. Незалежна українська космічна індустрія і наявність серйозного ринку для таких послуг додають нам впевненості у програмі».

Використання космодрому в Канаді — другий шанс для України у вирішенні проблеми зі стартовим майданчиком. Раніше, Державне космічне агентство України планувало використовувати для цих цілей пусковий центр Алкантара в Бразилії. Для цього між країнами в 2003 році був підписаний договір про довгострокову співпрацю. Але влітку 2015 року Бразилія в односторонньому порядку денонсувала (скасувала договір. В ДКАУ пов’язували таке рішення з політичним тиском з боку Росії. При цьому, перший запуск мав відбутись ще в 2014 році. Згідно з озвученими в грудні 2016 року оцінками ДКАУ, фактичні витрати української сторони на реалізацію проекту РКК «Циклон-4» склали $592 млн.

Джерело: ain.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: