Дослідники створили перший “живий діод”, що складається з клітин м’язової тканини серця
12 Березня , 2017
Вченим вдалося втратити єдиний на сьогоднішній день зразок металевого водню
12 Березня , 2017

Космічний апарат NASA мало не зіштовхнувся з одним із супутників Марса

Усіх нас час від часу «заносить», але, коли ви – величезний шматок металу, що мандрує через космос, наслідки «заносу» можуть бути дещо гіршими, ніж зазвичай. Цього тижня космічному апарату NASA Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN (MAVEN), що кружляв навколо Марса, довелося мало не в останні хвилини зробити різкий маневр зміни курсу, щоб не зіткнутися з одним з природних супутників Червоної планети – Фобосом.

У вівторок, 28 лютого, MAVEN здійснив запуск своїх двигунів, щоб збільшити свою швидкість менш ніж на 2 кілометри в годину. Однак така корекція курсу дозволила апарату не зіткнутися з величезним космічним каменем в особі Фобоса. Затримайся корекція ще на 2,5 хвилини — і зіткнення було б не уникнути. Якщо б агентство не внесло потрібні корективи в траєкторію і швидкість руху MAVEN, апарат зіткнувся б з марсіанським супутником 6 березня.

Ось він, цей самий тип, підозрілої зовнішності

Слід зазначити, що це взагалі перший подібний корекційний маневр для MAVEN. На щастя, команда з Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) в Пасадені (Каліфорнія, США), змогла точно розрахувати нові параметри, які дозволили апарату уникнути зіткнення.

«Величезне спасибі командам по навігації та розрахунку траєкторії польотів з JPL, які щодня стежать за космічним апаратом MAVEN і вчасно прийняли рішення щодо вчинення необхідного корекційного маневру», — не без радості зазначив в офіційному прес-релізі керівник проекту космічної місії MAVEN Брюс Якоскі.

Нагадаємо, що космічний апарат MAVEN був відправлений до Марса в листопаді 2013 року. Діставшись до нашого планетарного сусіда, він зайнявся вивченням його верхніх шарів атмосфери, іоносфери, а також веденням спостереження за впливом на планету сонячного вітру. Завдяки своєчасному реагуванню на ситуацію командою JPL, апарат зможе і далі продовжувати свою роботу.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: