Система SideArm садить безпілотники, буквально “вихоплюючи” їх з повітря
16 Лютого , 2017
Starshot: космічні вітрильники буде гальмувати гравітація Альфа Центавра
16 Лютого , 2017

Марсохід Mars 2020 має всі шанси продовжити шлях марсохода-ветерана Spirit

Нагадаємо нашим читачам, що проект Mars 2020, метою якого є відправлення в 2020 році на Марс марсохода наступного покоління, вже перейшов на стадію практичної реалізації і тестування. Нам вже відомий набір інструментів, якими буде озброєний марсохід, і відоме коло завдань, які він буде вирішувати за їх допомогою. А тепер нам, хоч і приблизно, але відомо, де саме марсохід здійснить посадку на поверхню Червоної Планети. Минулого тижня спеціальна комісія НАСА провела нараду, на якій з восьми було обрано три найбільш прийнятних кандидати – місця під назвою Northeast Syrtis, Jezero Crater і Columbia Hills.
Предполагаемые места посадки
Марсохід Mars 2020, про початок спорудження якого було оголошено незабаром після посадки марсохода Curiosity в 2012 році, буде практично двійником свого попередника. Список завдань, які буде вирішувати новий марсохід на поверхні планети, багато в чому перегукується із завданнями попереднього апарату. Тільки у нового марсохода, завдяки наявності у нього більш досконалих наукових інструментів, буде більше шансів зробити все це більш якісно і з більшою точністю. Як і марсохід Curiosity, новий марсохід буде шукати сліди присутності мікробіологічної життя, намагатися з’ясувати, наскільки придатним для життя був Марс в його доісторичному минулому, і що корисне для майбутніх експедицій може ховатися в надрах планети.
З точки зору успіху виконання всіх перелічених вище завдань, вибір місця посадки має величезне значення. Місце повинно бути придатним для проведення безпечної посадки, на ньому не повинно бути великих перешкод, що обмежують рухливість і маневреність марсохода. Крім цього, на обраній території повинні перебувати найцікавіші з геологічної точки зору райони. Ще одним важливим фактором є наявність слідів рідкої води, адже в цьому випадку апарат може знайти відкладення, в яких сліди життя зберігаються набагато довше, ніж у породах інших типів.
Columbia Hills
Columbia Hills
Якщо марсохід Mars 2020 здійснить посадку в цій області, він, у буквальному сенсі, продовжить шлях марсохода-ветерана Spirit, який здійснив посадку на Червону Планету в 2004 році і втратив працездатність у 2010 році, попавши в піщану пастку після низки поломок. В даному випадку, завдяки наявності зібраних Spirit-ом даних, вчені вже уявляють, з чим їм доведеться мати справу і що може бути предметом підвищеного інтересу в цьому районі. Крім цього, даний район вважається прохідним для марсохода, що було доведено успішними пересуваннями марсохода Spirit, у якого вийшло з ладу одне з провідних коліс.
Jezero Crater
Jezero Crater
По знімкам, зробленим орбітальними апаратами, зрозуміло, що цей район поверхні Марса, має “мокру” історію, яка повинна залишити за собою надійні сліди. В певний момент минулого цей кратер, як вважають вчені, був повністю заповнений водою. Наявні характерні ознаки вказують на те, що водойма в кратері кілька разів пересихав майже до нуля і заповнювалась знову, даючи достатню кількість часу для пристосування до мінливих умов. Товстий шар глинистих відкладень на дні і навколо кратера є багатообіцяючим місцем для пошуків збережених там слідів колишньої життя.
Northeast Syrtis
Northeast Syrtis
Це місце знаходиться відносно близько до кратера Jezero, і воно, в далекому минулому, було геологічно активною “гарячою точкою”, областю, яка дуже добре підходить для проживання там різних мікробів та найпростіших мікроорганізмів. Тепло, що виходить на поверхню з глибин планети, заставляв танути лід, що утворювався в результаті глобального охолодження планети, і життя в цьому районі могло проіснувати набагато довше, ніж життя в інших районах, які охололи і зневоднились набагато раніше. А шарувата структура скель і кам’янистих відкладень в цьому районі як не можна краще підходить для досліджень геологічного минулого планети.
Наступним етапом, який, мабуть, буде проведено ближче до часу запуску місії Mars 2020, стане момент остаточного вибору місця посадки. І, цілком ймовірно, що до того моменту у вчених з’являться якісно нові дані і побажання, які вплинуть на остаточний вибір місця посадки.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: