У США почалися випробування арктичного безпілотника ArcticShark
13 Березня , 2017
Вченим вдалося зберегти в ДНК код операційної системи і дані короткометражного фільму
13 Березня , 2017

Новий супутник GOES-16 передав свої перші знімки Сонця

Нове бачення світила.

Супутник GOES-16 передав на Землю перші фотографії Сонця, отримані за допомогою інструменту SUVI (Solar Ultraviolet Imager – телескоп ультрафіолетового спектрального діапазону). Це спеціальний набір сенсорів, що дозволяє вести зйомку Сонця і сонячної активності на різних довжинах хвиль.

Спутник GOES-16 передал первые снимки Солнца

Апарат GOES-16 (раніше відомий як GOES-R) був запущений 19 листопада 2016 року ракетою-носієм Атлас V 541 зі стартового комплексу SLC-41 на мисі Канаверал у Флориді.

Дані зображення були зняті ще 29 січня, але лише зараз космічне агентство NASA оприлюднило їх, а також короткий відео-ролик, створений на їх основі. Знімки передають зображення великої корональної діри в південній півкулі Сонця.

Як зазначають у NASA, зараз 11-річний сонячний цикл наближається до мінімуму. Це період часу, коли сонячні спалахи з’являються досить рідко, а корональні діри є основним джерелом сонячних явищ. Наприклад, ця дірка, відображена на знімках, стала причиною виникнення полярного сяйва.

Супутник GOES-16 розроблений таким чином, щоб фіксувати будь-які види сонячної активності, включаючи сонячні спалахи і геомагнітні бурі. SUVI забезпечує спостереження Сонця в шести різних діапазонах ультрафіолетового випромінювання, що відображено на знімках.

Ці різні діапазони дозволяють оцінити температуру коронарної плазми і виміряти викиди, що необхідно для прогнозування космічної погоди. Передбачається, що супутник зможе завчасно повідомляти про небезпечну сонячної активності, яка може являти собою ризик для супутників, систем енергопостачання та телекомунікаційних компаній.

Нагадаємо, що до цього, Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США опублікувало перші фотографії Землі, зроблені супутником GOES-16.

Спутник GOES-16 передал первые снимки Земли в высоком разрешении

Опубліковані знімки отримані за допомогою інструменту ABI — Advanced Baseline Imager. Це прилад супутника для візуалізації погодних явищ і клімату Землі, а також для спостереження за навколишнім середовищем. Інструмент має 16 спектральних каналів, у тому числі два канали видимого діапазону, чотири канали ближнього інфрачервоного і десять інфрачервоних каналів.

Крім того, до складу бортового обладнання супутника входять геостаціонарній картограф блискавок, датчик сонячних ультрафіолетових променів і датчик екстремального ультрафіолетового випромінювання, магнітометр і комплекс датчиків моніторингу навколишнього середовища.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: