Хід будівництва тестового треку Hyperloop One в пустелі Невада
17 Березня , 2017
Hyundai показала водневий автомобіль FE Fuel Cell з запасом ходу 800 км
20 Березня , 2017

Пілотний проект з утилізації ТПВ в Черкасах може в 10 разів скоротити відправку відходів на полігон

Французька компанія «БЕТЕН Энжень’єрі» оголосила перші результати початкового етапу реалізації проекту FASEP з комплексної оптимізації системи управління відходами міста Черкаси.

Зимова кампанія морфологічного аналізу відходів тривала 2,5 місяці. В ході аналізу Черкаси були умовно поділені на 4 зони: багатоповерхівки, приватний сектор, промзона, промисловість. Протягом одного тижня в грудні 2016 року був проаналізований гранулометричний і морфологічний склад кількох шестисоткілограмових зразків з кожної із зон.

У підсумку ТПВ були відсортовані на 13 категорій (органіка, папір, картон, композити, текстиль, гігієнічна продукція, пластик, інший горючий матеріал, скло, метал, негорючі речовини, небезпечні побутові відходи, дрібне сміття).

Отримані результати свідчать про те, що 26% всіх ТПВ в Черкасах– це органіка, 14% полімери, 8% скло, папір і картон 7% і 6% відповідно. Як видно на графіку нижче, отримані дані дещо відрізняються від оцінок середнього складу ТПВ по Україні, які пропонуються експертами та Національною стратегією сталого розвитку.

Средний состав ТБО в Украине и Черкассах

В результаті камеральних досліджень, проведених фахівцями з «БЕТЕН Энжень’єрі» в Україні і Франції, було виявлено, що понад 40% всіх ТПВ в місті можна уникнути, і тільки 8% слід відправляти на полігон.

Тому компанія БЕТЕН пропонує перехід від підходу «все на смітник» до підходу «на звалище в останню чергу», що передбачає як зниження кількості ТПВ, так і комплексну програму з переробки, утилізації та виробництва енергії.

Все це може бути забезпечено, в першу чергу, за допомогою плану запобігання утворення відходів, основою якого є процес тісної співпраці з громадянами Черкас для побудови системи індивідуального компостування за фінансової підтримки міської влади. Даний крок тим більш важливий, що він допоможе забезпечити стабільну і безперебійну роботу майбутніх потужностей по переробці відходів.

З метою обміну досвідом в управлінні відходами 28 лютого 2017 року Черкаси відвідали фахівці Syvedac – Сесіль Жан і Анжелік Варін. На зустрічі з представниками міськради були представлені рішення виховно-просвітницького характеру в сфері сталого розвитку для впливу на свідомість самих юних громадян: театральні тури в еко-автобусах для дітей віком від 6 років з інтерактивним навчанням дбайливому ставленню до навколишнього середовища, майстер-класи з використання домашніх компостерів, навчальні ігри про процес сортування і т. д.

Після цього черкащанам буде запропоновано взяти участь в еко-тесті, де мешканці приватних будинків і квартир переконаються в ефективності процесу компостингу. Варто відзначити, що дана робота з громадянами повинна проводитись до впровадження технологій з сортування і переробки відходів. В іншому випадку може виникнути ситуація, коли майбутньому переробного заводу просто не буде на чому працювати.

Цікаво, що завдяки комплексному підходу компанією Syvedac до вирішення проблеми утилізації ТПВ в Кані (місто у Франції, схожий за чисельністю населення з Черкасами) з допомогою збору сміття, сортування, переробки органічних і неорганічних відходів та пластику, мінімального захоронення залишкових відходів компанією забезпечується теплом 10 500 осель регіону.

 

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: