Створена камера, здатна забезпечити безпілотні апарати гострим зором, подібним зору хижих птахів
12 Березня , 2017
Дослідники створили перший “живий діод”, що складається з клітин м’язової тканини серця
12 Березня , 2017

Створений робот, здатний вивчити, зрозуміти і використовувати мову людини

Група дослідників з університету Пурду (Purdue University), очолювана професором Джеффрі Марком Сіскіндом (Jeffrey Mark Siskind), розробила набір з трьох програмних алгоритмів, що дозволяють роботові вивчити значення окремих слів і використовувати ці слова для того, щоб зрозуміти суть пропозицій і скласти свої власні пропозиції. Для перевірки роботи цих алгоритмів був узятий невеликий колісний робот, оснащений декількома камерами і комп’ютером з достатньою обчислювальною потужністю, який був направлений в приміщення з різними об’єктами, такими, як стільці, стіл, дорожній конус і т. п.
Для навчання робота мові залученими зі сторони людьми, не знайомими з завданням, було складено кілька пропозицій, що описують шлях, який повинен пройти робот. І після цього оператор, який виступив в ролі вчителя мови, провів робота по дорозі, описаному в пропозиціях. Використовуючи алгоритми і деякі додаткові дані, робот зумів розпізнати окремі слова пропозицій і пов’язати їх з об’єктами, які потрапляли на шляху в полі зору його камер.
“Після деякого періоду таких тренувань робот вже зміг створювати свої власні пропозиції, що описують пройдений ним шлях” – розповідає професор Сискинд, – “Більше того, робот зумів скласти речення, у яких він в деталях описує окремі етапи його шляху. І все це робиться за допомогою алгоритмів, що дає роботу можливість порівняння даних від камер і сенсорів з подіями і зі словами переданих йому пропозицій”.
Профессор Сискинд и робот
Слід відзначити, що, вивчаючи значення окремих слів, робот знайшов можливості, які виходять далеко за межі можливостей існуючих систем керування автомобілями-роботами, які, як правило, використовують дані детальних карт місцевості, по якій вони рухаються в даний момент часу, і дані від камер, за допомогою яких вони виявляють перешкоди, стоп-сигнали інших автомобілів, пішоходів, дорожні знаки і знаки дорожньої розмітки. Але, жодна з таких систем не здатна зв’язати слова з об’єктами і виконати вказівку типу: “поверни праворуч перед великим сірим будинком, а після супермаркету з яскравою жовтою вивіскою поверни ліворуч”.
А зараз дослідницька група продовжує розширювати можливості своїх алгоритмів, що дасть роботу можливість розпізнавати більшу різноманітність об’єктів на зображеннях з камер, використовувати більшу кількість слів і фраз, що описують шлях і ситуації, які можуть статися під час руху. “Ми сподіваємося, що для даної технології в майбутньому знайдеться маса областей застосування, основною з яких стануть автономні транспортні засоби різних типів” – розповідає професор Сіскінд.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: