Технологія Sony дозволить смартфонам обмінюватись енергією без проводів
25 Березня , 2017
Tesla змогла знайти мільярд доларів для запуску Model 3
25 Березня , 2017

«Туманні» сховища можуть стати безпечною альтернативою «хмарним»

Італійські вчені, які працюють у сфері комп’ютерних технологій, створюють нову концепцію віддалених розподілених сховищ документів, у якій переваги хмарних обчислень зберігалися б, але без супутніх вад в безпеці хмарної технології, які породжуються тим, що документи повністю зберігаються на одному віддаленому сервері. Замість цього вченими була запропонована технологія, при якій у файлів немає конкретного місця, де вони б постійно розташовувались. Пакети даних знаходяться в постійному русі в мережі.

Розаріо Кульмоне (Rosario Culmone) і Маріа Концетта Де Віво (Maria Concetta De Vivo) з Університету Камерино відзначають, що хмарні обчислення містять у собі певні аспекти ризику. Ці аспекти породжуються самою суттю технології. Інший підхід може полягати в тому, що файли не будуть мати певного місця зберігання на сервері. Команда розробників, слідуючи «хмарній» традиції, також, підібрала своїй технології «метеорологічну» метафору, назвавши її «туманною». Результати дослідження були опубліковані вченими у виданні International Journal of Electronic Security and Digital Forensics.

Метафора досить точно відображає суть нової розробки. Адже туман, на відміну від хмар, розсіяний в повітрі і не знаходить стійких форм, постійно, буквально на очах, змінюючи свої химерні обриси. Безперервна динаміка — саме вона забезпечує подобу нового підходу до віддалених комп’ютерних сховищ з непостійним природним явищем, що дала йому свою назву.

Будучи альтернативою хмарних сховищ, туманні сховища не передбачають зберігання файлів на одному сервері. Таким чином, виходить швидше туман файлів, ніж їх щільна хмара. Певного місця, де файли знаходилися б цілком в рамках нової технології, просто не існує.

Нова концепція передбачає розподіл файлів по публічній чи приватній мережі, без певного місця зберігання. Таким чином, не існує єдиного сервера, за допомогою якого можна отримати доступ до цих файлів. Вони виявлятьсь доступними лише тим користувачам, які мають на це право.

Нова технологія використовує стандартні мережеві протоколи, але незвичайним чином. За допомогою «віртуальних буферів» інтернет-роутерів вона забезпечує нескінченне переміщення пакетів даних і, таким чином, файл не буде постійно перебувати на одному комп’ютері.

За матеріалами sciencedaily.com

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: