Rimac представила нову версію Concept One потужністю 1224 л. с.
22 Березня , 2017
Бездротові навушники вибухнули на голові дівчини під час авіаперельоту
22 Березня , 2017

У Норвегії планується будівництво першого в світі судноплавного тунелю

Незабаром в Норвегії розпочнеться будівництво першого в світі повномасштабного судноплавного тунелю. Цей тунель, який отримав назву Stad Ship Tunnel, дозволить здійснювати безпечний прохід через море Stadhavet 70-120 суднам морського класу щодня. Згадане море здавна відомо своєю підступністю, в далекому минулому вікінги вважали за краще тягнути свої човни волоком по березі, а не ризикувати, перетинаючи це море вплав. Ідея будівництва тунелю, що дозволяє обійти це море, вперше з’явилася в 1870-х роках, але тільки нинішній рівень розвитку ряду технологій дозволить втілити все це в реальності.
Южный вход в туннель
Для початку робіт з будівництва тунелю Stad Ship Tunnel парламент Норвегії вже виділив суму в один мільярд норвезьких крон (близько 118 мільйонів доларів) в рамках національного плану розвитку транспорту на 2014-2023 рік. На першому етапі до цієї справи була залучена норвезька архітектурна компанія Snohetta, фахівці якої вже розробили початковий план проекту та створили ряд малюнків, що демонструють, на що може бути схожий тунель Stad Ship Tunnel в реальності.
З північної сторони точка доступу в тунель буде знаходитись неподалік від містечка Сельє (Selje), а південний вихід з тунелю буде виходити в води фйорду Moldefjord. Через гирло південного входу в тунель буде перекинутий міст, з якого проїжджаючі або перехожі люди зможуть побачити кораблі, які входять або виходять з тунелю. Північний вихід тунелю буде “одягнений” в гладкі горизонтальні бетонні конструкції, вид яких буде гармонійно вписуватись в навколишній пейзаж.
Северный вход в туннель
“Проект тунелю Stad Ship Tunnel не виглядатиме як грубе втручання людини в природу. Він буде мати максимально естетичні форми і гармонійно вписуватись в оточуюче середовище” – розповідає Тер’є Андріссен (Terje Andreassen), керівник цього проекту, – “Ми очікуємо, що будівництво тунелю може бути розпочато вже в 2019 році”.
Спорудження таких масштабів обійдеться уряду Норвегії в досить солідну суму. Згідно з попередніми розрахунками, проект оцінюється в 2,3 мільярда норвезьких крон (близько 272 мільйонів доларів). Однак, якщо все піде за наміченим планом, то “Норвегія отримає ще одну велику пам’ятку, якою стане перший в світі тунель для судів морського класу”.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: