У Китаї побудували найбільшу в світі експериментальну мережу 5G
12 Березня , 2017
Створена губка, здатна очистити океан від нафти і нафтопродуктів
12 Березня , 2017

У 58 країнах Сонце стало найдешевшим джерелом енергії

Згідно з дослідженням агентства Bloomberg New Energy Finance (BNEF), електроенергія, отримана від сонячних батарей, стала найдешевшою в 58 країнах.

Енергія є основою сучасної цивілізації. Вона будує міста і транспортні мережі, дозволяючи реалізувати найрізноманітніші людські потреби. До появи Інтернету маси людей не знали про те, які можливості надає сучасний світ. Тепер же вони хочуть користуватися цими можливостями прямо зараз, не відкладаючи на майбутнє.

Прекрасним прикладом цієї тези є Китай. Після Другої Світової Війни ця країна прокинулась від феодальної сплячки і стала однією з найрозвиненіших в Світі. Для цього, потрібно побудувати сотні вугільних електростанцій. І зараз, коли, наприклад, в США є лише менше дюжини міст-мільйонників, у Китаї їх 108, і ця цифра постійно зростає.

Індія готова повторити успішний китайський досвід. У цій країні досі продовжують будувати численні вугільні електростанції. В той же час, західні лідери закликають індійців зменшити шкідливі викиди в атмосферу. У відповідь висувається аргумент, якому важко заперечити: західні країни побудували свої економіки на основі електроенергії, отриманої з вугілля, і Індія хоче отримати таку можливість.

Але зараз і Китай, і Індія скорочують споживання вугілля з чисто економічної причини – сонячна електроенергія стає дешевшою.

70% населення африканських країн, розташованих в Сахарі і прилеглій місцевості, не мають доступу до електричних мереж. Тут також, найдоступнішим джерелом електроенергії було вугілля. Однак ситуація різко змінилася в останні п’ять років. Вартість сонячної електроенергії постійно знижувалася і в кінці 2016 року становила 30 доларів за мегават-годину. Причинами цього стали удосконалення обладнання, зростання інвестицій, нові моделі бізнесу і зміни в енергетичній політиці.

Не можна сказати, що сонячна енергія дешевша скрізь і завжди. Її вартість залежить від широти і клімату. Але в сукупності з іншими поновлюваними джерелами, енергія сонця постійно знижує необхідність спалювання викопного палива для отримання електроенергії.

Джерело: cleantechnica.com

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: