Створено перший повністю електричний водний мотоцикл
21 Березня , 2017
Компанія Intel придбала виробника технологій для безпілотних автомобілів
21 Березня , 2017

Швейцарські дослідники створили першого у своєму роді їстівного робота

Дослідники з Лабораторії інтелектуальних систем Швейцарського федерального політехнічного університету Лозани (Swiss Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, EPFL) розробили пневматичний привід, виготовлений з повністю їстівних матеріалів. Цей привід був використаний для створення робота, довжиною 90 міліметрів, який, теоретично, може пересуватися всередині стравоходу чи кишковика людини, проводячи діагностику або доставляти лікарські препарати безпосередньо до місця призначення.
Тіло їстівного робота виготовлено зі сполуки гліцерину і желатину, яка демонструє безліч властивостей, схожих з властивостями матеріалів-еластомерів, які використовуються в “м’якій” робототехніці. Конструкція робота являє собою кілька відокремлених один від одного порожнин, які вибірково можуть бути накачані стисненим повітрям. Зміна тиску в різних камерах змушує цього м’якого робота звиватися, як гусінь.
Здійснюючи хвилеподібні рухи, їстівний робот може переміщатись, якщо всі його порожнини накачати повітрям одночасно, то він перетворюється в захват, здатний утримувати досить великі предмети, такі, як варене яйце.
Крім вищезгаданої сфери застосування їстівного робота в медичних цілях, його розробники розглядають ще один досить незвичайний варіант його застосування. Цей робот, керований дистанційно або діючи самостійно, може виявити людей, ув’язнених у пастках будівель і споруд, зруйнованих внаслідок стихійного лиха чи техногенних катастроф. Передавши “наверх” дані про виявлених людей, робот може стати для них їжею або джерелом води, що може міститись в деяких порожнинах тіла. Таке використання роботів допоможе людям вижити, не померши від голоду або спраги, і дочекатись моменту, коли до них доберуться працівники рятувальних служб.
Ще однією цікавою можливістю, що надається “їстівної природою” даного робота, є те, що на базі такої технології можуть бути створені автономні роботи, які харчуються власним тілом і черпають звідти енергію, необхідну їм для виконання поставленого завдання.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: