Секретний Surface від Microsoft буде зі складаним екраном
1 Липня , 2018
До екіпажу МКС приєднався робот зі штучним інтелектом CIMON
3 Липня , 2018

Антирадіаційний пояс StemRad захистить носія від променевої хвороби

Катастрофа на АЕС Фукусіма показала, що людство зробило великий крок в методах особистого захисту від гамма-випромінювання – від прямих наслідків опромінення не загинув жоден рятувальник. Офіційно, принаймні, що було досягнуто за рахунок використання просвинцьованої білизни, в додаток до основних захисних костюмів. Орен Мільштейн, співзасновник компанії StemRad, вважає що його дітище могло б впоратися із завданням набагато краще.

Принцип дії антирадіаційного пояса StemRad заснований на роботах радянських учених, які під час Чорнобильської катастрофи зіткнулися з проблемою швидкого руйнування кісткового мозку у опромінених людей. Це один з найбільш фатальних факторів контакту з радіацією, але завдяки їх роботам сьогодні нам відомі дві речі. По-перше, кістковий мозок і після часткового руйнування від опромінення може регенерувати і повністю відновитися. По-друге, досить врятувати лише 2,5 % кісткового мозку, щоб організм вижив.

Пояс StemRad прикриває лише 11 % площі тіла, але під ним зосереджена майже половина всього кісткового мозку, який постійно генерує клітини крові. Пояс – це бар’єр, який зможе або постійно прикривати кістковий мозок від слабкого гамма-випромінювання, або зберегти критичну масу при разовому сильному опроміненні. Досліди на мишах показали, що в обох випадках ризик розвитку променевої хвороби зводиться до мінімуму.

Носити пояс замість громіздкого костюма звісно зручніше, хоча Мільштейн з колегами вже готує просунуту версію у вигляді жилета під назвою AstroRad. Проблема лише в тому, що від інших факторів опромінення такий аксесуар ніяк не захистить і розгулювати по зараженій зоні не вийде. Багато експертів погоджується, що подібні пояси та жилети могли б врятувати життя, нехай і не здоров’я, перших ліквідаторів на ЧАЕС.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: