Baidu дійшла до масового виробництва безпілотних шатлів
5 Липня , 2018
Хамелеон надихнув на створення нанолазера здатного змінювати колір випромінюваного світла
7 Липня , 2018

Бактеріальні сонячні панелі: їм не страшні хмари

Дослідники з університету Британської Колумбії розробили новий тип сонячних панелей, які можуть перетворювати сонячне світло в електрику, але замість електроніки ця система покладається на бактерії.

Багато бактерій вже здатні перетворювати сонячне світло в енергію за допомогою фотосинтезу. Цей процес відбувається завдяки хімічним речовинам, що виробляються бактеріями, хоча конкретний різновид хімікалій залежить від виду бактерії. Деякі вчені вже намагалися ізолювати ці речовини і використовувати їх всередині сонячних батарей, але процес ізоляції виявився дуже важким і зазвичай сам фотосинтез в результаті не виходив.

Вчені з університету Британської Колумбії не стали чіпати хімічні речовини, а замість них взяли на озброєння самі бактерії. Дослідники виростили велику кількість бактерій E. coli, ті почали виробляти фотосинтезуючі речовини, після чого їх покрили напівпровідниковими матеріалами для виробництва електрики.

Новий метод дозволив мало не вдвічі збільшити кількість одержуваної енергії порівняно з іншими панелями, заснованими на дії бактерій. Цього поки недостатньо, щоб змагатися з традиційними сонячними панелями, проте в бактеріальних є й інші переваги.

Такий пристрій чудово працює і без прямих сонячних променів, при обмеженому освітленні, тобто він може виробляти електрику і в хмарні дні. До того ж для такої системи не потрібні дорогі матеріали і складний виробничий процес, тобто вони будуть екологічно чистіші і дешевші.

Поки що до масового виробництва бактеріальних сонячних батарей ще далеко, але можливо колись вони будуть живити електрикою наші будинки навіть в похмурих регіонах.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 66 bytes written, possibly out of free disk space in /home/proftool/uaengineer.com.ua/www/wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 8753