Нова технологія перетворить атмосферний вуглекислий газ в цінні вуглецеві нанотрубки
2 Червня , 2018
Boeing модернізує гелікоптери Apache
4 Червня , 2018

Безпілотний літак на сонячних батареях ApusDuo успішно пройшов льотні випробування

Безпілотні літальні апарати класу висотних псевдосупутників (High Altitude Pseudo Satellites, HAPS) займають проміжну сходинку між космічними сателітами і дронами. Вони можуть підніматися в приграничні шари атмосфери і довго знаходитись там, виконуючи функції екологічного моніторингу або телекомунікаційні завдання. Компанія UAVOS провела успішний тестовий політ прототипу псевдосупутника ApusDuo – автономного, що живиться за рахунок сонячної енергії літального апарату з рухомими крилами.

HAPS не перший рік штурмують небо, виконуючи різноманітні завдання. Рекорд висоти запуску і польоту був встановлений апаратом компанії Zephyr в 2010 році; пізніше вона перейшла під крило Airbus і вже в складі корпорації оновила висотні рекорди. Facebook тестував висотні дрони Aquilla, щоб забезпечити швидкісним інтернетом країни, що розвиваються, Європейське космічне агентство (ESA) також шукає оптимальні способи застосування псевдосупутників.

ApusDuo позиціонується як один з найбільш перспективних у цій прогресивній технічній галузі. Апарат виготовлений з вуглецевого волокна, має фюзеляж з двома паралельними рядами крил, закріплених на трьох несучих балках – це типова для псевдосупутників конструкція.

Керування дроном здійснюється за допомогою вбудованого комп’ютера, а енергію його двигунам дають сонячні батареї. Комп’ютер необхідний для зміни положення крил у відповідності зі зміною погодних умов у верхніх шарах атмосфери. Запуск і приземлення апарату проводиться в автономному режимі.

Прототип має розмах крил 14 метрів і вагу 15 кг На висоті 20 метрів він протримався більше тисячі годин. Розрахункова висота польотів ApusDuo майже у вісім разів більша, його будуть експлуатувати на висоті 15 000 метрів, але проектувальники пояснили, що перевірка на малій висоті продемонструвала максимальну ефективність рухомих крил в утримуванні стабільного положення апарату.

Результати тестових польотів ApusDuo були представлені на виставці Xponential 2018, а літак в дії можна побачити в на відео нижче.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: