Рідкий шовк зшиває рани краще хірургічної нитки
5 Листопада , 2018
Як зарядити дрон за допомогою алмазу
9 Листопада , 2018

Безпілотники знайдуть загублених в лісі людей швидко і без GPS

Безпілотники можуть бути вельми ефективним пошуково-рятувальним інструментом, але не в густих лісах, де деревний покрив може блокувати сигнали GPS. На щастя, MIT розробив розумне рішення: використовувати ту ж технологію, яка керує автономними автомобілями. Вчені розробили безпілотники, які використовують LIDAR для складання карти лісів без використання GPS. Кожен дрон створює двомірну карту, яка включає положення дерев, що значно спрощує запам’ятовування місць, які робот вже відвідав у ході пошуку. Це, в свою чергу, дозволить поєднувати карти з усього флоту безпілотників і прочісувати великі ділянки лісу з мінімальними витратами зусиль і часу.

Такі безпілотники також будуть більш ефективними і в тому, як саме вони шукають. Ключовим нововведенням є нова стратегія пошуку, яка дає можливість безпілотникам більш ефективно вивчати місцевість. Згідно з традиційним підходом, дрон вивчає найближчий невіомий район. Проте, він може бути в будь-якому напрямку від поточної позиції нещасного. Дрон зазвичай летить на певну відстань, а потім зупиняється, щоб вибрати новий напрямок, у стратегії, яку пропонують вчені, дрон буде рухатись по спіралі, охоплюючи свою ділянку набагато швидше, зберігаючи більш стабільну швидкість. А у пошуково-рятувальних місіях час відіграє ключову роль.

Втім, є і обмеження. Нинішній системі не вистачає зовнішньої наземної станції для об’єднання карт, а для ідентифікації людей потрібна буде система розпізнавання об’єктів. MIT припускає, що майбутні версії будуть використовувати карти разом, вступаючи в контакт, і розпізнавання об’єктів буде реалізовано повною мірою. Якщо все встане на свої місця, вигода буде очевидною. Рятувальні команди зможуть знайти і витягти набагато більше поранених і загублених туристів в лісі, покладаючись на флот дронів, і зроблять це набагато швидше ніж групи людей.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: