В NASA створили сплав з пам’яттю форми, щоб згинати крила літаків
28 Серпня , 2018
Новий процес тривимірного друку дозволяє друкувати об’єкти з графену з найвищою точністю
30 Серпня , 2018

Білл Гейтс і Southern Company об’єднуються для будівництва ядерних міні-реакторів

Засновник і колишній генеральний директор компанії Microsoft Білл Гейтс вже давно не займається управлінням софтверною компанією, проте амбітних проектів у старовини Білла досі повно. В рамках одного з них під назвою TerraPower Білл Гейтс нещодавно уклав угоду про співпрацю з найбільшою енергетичною компанією США Southern Company. І все для того, щоб побудувати «мініатюрні» ядерні реактори.

Слово «мініатюрні» взято в лапки не просто так, так як заплановані реактори все ж будуть пристойних розмірів, але в рази менші своїх «звичайних» побратимів. Фахівці проекту TerraPower вважають, що невеликі реактори «дешевші і ефективніші, ніж їх великі аналоги». На даний момент проект знаходиться на початковому етапі і вчені консультуються з експертами з Національної лабораторії Ок-Рідж, Національної лабораторії Айдахо і Університетом Вандербільта з метою оцінки  проекту з комерційної сторони. А підтримка в особі Southern Company дасть необхідні фінанси для початку будівництва.

На даний момент тестові випробування заплановані на 2019 рік і їх вартість оцінюється в 20 мільйонів доларів США. У ході першої фази випробувань буде проведена перевірка теплової гідравліки і кодів аналізу безпеки реактора. За прогнозами TerraPower, один реактор буде виробляти до 1100 мегават електроенергії. В конструкції будуть використані рідкі солі хлоридів для охолодження та стандартні компоненти ядерного палива для осердя реактора.

Суміш солей знаходиться в постійній циркуляції, що може використовуватися для вироблення теплової або електричної енергії. Крім цього, стверджується, що за рахунок того, що реактор буде працювати при вищій температурі, ніж звичайні аналоги, він буде енергоефективніший, а також буде менш шкідливий для навколишнього середовища.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: