Lockheed Martin розробляє екзоскелет для американських військових
31 Травня , 2018
Вчені створили конденсатор потоку. Але не для подорожей у часі
31 Травня , 2018

BMW з вченими MIT розробляють надувний 3D-друкований матеріал

Інженери з Массачусетського технологічного інституту (MIT) спільно з фахівцями BMW працюють над проектом «Liquid Printed Pneumatic» — створенням нового матеріалу, який можна роздрукувати на 3D-принтері.

BMW необхідно створити новий матеріал, який буде еластичним, легким і міцним, а також адаптованим для 3D-друку. Вчені з MIT помістили сопло принтера в ємність з рідким гелієм, після чого його змусили подавати краплі рідкого силікону разом з газоподібним повітрям. У підсумку силікон утворив каркас комірки, а всередину неї нагніталося повітря, при цьому збереглася можливість спускати її і знову надувати.

В результаті з’явився кластер з силіконових комірок, він і став новим матеріалом — здатним змінювати свою форму. При цьому використовувати такий матеріал можна не лише при будівництві автомобілів, але і при складанні різних інших пристроїв.

Поки матеріал тестується в лабораторних умовах, оскільки немає гарантій безпеки, що він не зімнеться при серйозній аварії. Вчені при розробці проекту «Liquid Printed Pneumatic» роблять наголос саме на можливості модифікації матеріалу, оскільки за допомогою 3D-принтера можна моментально надрукувати необхідні деталі.

Скайлар Тіббітс (Skylar Tibbits), засновник незалежної лабораторії, пояснює: “Ми об’єднали низку недавніх технологій, таких як Rapid Liquid Printing та методи з м’якої робототехніки для досягнення даної адаптивної структури матеріалу.

Ця адаптивна технологія матеріалу акцентує увагу на майбутньому трансформованих поверхонь для адаптивного людського комфорту, і впливу на продуктивність”, каже Мартіна Старк (Martina Starke), голова BMW Brand Vision та BMW Brand Design в BMW Group.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: