Фізик знайшов краще місце в квартирі для встановлення Wi-Fi роутера
5 Січня , 2019
ДП “Антонов” активізувало процес інтеграції в світову авіаційну промисловість
6 Січня , 2019

Британія інвестує в розробку мікророботів для ремонту трубопроводів

Міністерство бізнесу, енергетики і промислової стратегії Великобританії інвестувало $8,9 млн. на проект «мікророботів», призначених для обслуговування підземних комунікацій цієї країни. Їх розробкою на конкурсній основі займуться чотири провідних університети США, а в разі успіху можна буде говорити про революцію у ремонті трубопроводів. Не лише в Об’єднаному Королівстві, а й по всьому світу.

Британці зробили все, що від них вимагалось – профінансували початок робіт та визначили реальне поле діяльності для роботів-ремонтників. Різні версії машин для автономного дослідження труб у світі вже давно є, але нові виділяються тим, що призначені для міської інфраструктури. Зокрема, з їх допомогою хочуть вирішити таке питання, як знімання асфальту і копання котлованів посеред вулиць для ремонту пошкоджених труб.

Для цього роботи повинні навчитися самі латати дірки у трубах, які спочатку потрібно знайти. Тому по ТЗ проекту потрібно створити армію крихітних інспекційних ботів, до яких прикомандируют кілька великих ремонтних «робочих». Роботи-інспектори дуже схожі на жуків, вони менші 1 см в довжину і мають вміти бігати по будь-яких поверхнях, літати і плавати, а також нести діагностичне обладнання. На «робочих» монтують інструменти для очищення, або для встановлення латок на труби, ними керують через кабель і по ньому ж вони отримують енергію та робочу речовину для виконання завдань.

На розробку мікророботів для ремонту труб відводиться п’ять років, після чого у разі успіху їх закуплять мільйонними серіями і наповнять ними підземні комунікації Великобританії. Економічний ефект очікується колосальний, адже тут щороку проводять до 1,5 млн. розкопок доріг, а збиток тільки від простою транспорту в пробках доходить до $6,3 млрд.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: