Представлено новий спосіб зберігання даних за допомогою лазера і кристалів солі
14 Липня , 2018
ЄКА випробувало новий ракетний двигун
18 Липня , 2018

Британський студент побудував дешевий і ефективний підводний джетпак

Арчі ОБрайен, студент Loughborough Design School в Лестершир, завжди мріяв ковзати під водою зі швидкістю її споконвічних мешканців. Але існуючі підводні ранці з двигунами або занадто важкі, або повільні і майже всі надто дорогі. Тому Арчі сконструював і успішно обкатав свою версію підводного джетпаку.

Спочатку студент хотів взяти звичайний гідрореактивний двигун і зменшити його до розмірів рюкзака, але швидко відмовився від цієї затії. Замість цього він спроектував новий тип двигуна, який відразу ж запатентував і тому тримає деталі в секреті. Пристрій під назвою «Cuda» може надійти в продаж вже дуже скоро, якщо ОБрайен знайде інвесторів.

Про Cuda відомо, що в його складі 45 деталей, всі отримані методом 3D-друку, включаючи і двигуни-імпеллери, які компанія Amsterdams 3D Hubs надрукувала з вуглецевого порошку, для більшої міцності. Герметичність досягається за рахунок суцільного покриття з епоксидної смоли, всі люки і кнопки мають силіконові вставки. Наголошується, що для збору Cuda з похідного в робоче положення потрібно не більше 10 хвилин.

Для керування використовується портативний пульт, але основні маневри дайвер виконує за рахунок нахилів свого тіла. Даних про максимальну швидкість і запас ходу Cuda немає, однак автор технології задоволений результатами. Він вже перевірив свій ранець в басейні і на відкритій воді, тепер питання за організацією комерційної структури для випуску таких пристроїв. Очікується, що у вільний продаж Cuda надійдуть у другій половині 2019-го.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: