Дисплей DeepFrame створює доповнену реальність без спеціальних окулярів
13 Січня , 2018
У Кембриджі розробили надефективну паливну комірку водорості
13 Січня , 2018

Це 360-градусне відео дозволить своїми очима побачити центр нашої галактики

Людство набагато швидше побачить, що відбувається у різних куточках Всесвіту, ніж дістанеться туди. Нещодавно в НАСА за допомогою іммерсивного моделювання заглянули в центр Чумацького шляху, туди, де розташовується надмасивна чорна діра, відома як «Альфа Стрільця». Вони створили відео з тривимірним оглядом з очей спостерігача, який віртуально знаходиться поруч з цією дірою.

Основою для моделювання стали дані з Very Large Telescope і рентгенівського телескопа Чандра. Особливим предметом уваги стала не сама чорна діра, а скупчення об’єктів поблизу неї, іменоване зірками Вольфа-Райета. Вони обертаються безпосередньо біля центру нашої галактики.

На відео зірки Вольфа-Райета показано як 25 дуже яскравих точок, так як вони постійно викидають в міжзоряний простір свою речовину. Хвилі газу від кількох зірок стикаються і породжують найпотужніше випромінювання в рентгенівському діапазоні. Для даного відео був симульований процес руху зірок за 500 років, 350 до сьогодні і 150 після, але у двох сценаріях.

Вчених спантеличують дискретні рентгенівські випромінювання в околицях 0,6 світлового року від Альфи Стрільця, тоді як зірки Вольфа-Райета знаходяться від діри в 1,5 світлових роках. Питання звучить так: це чорна діра притягує до себе зоряний вітер, який світиться перед перетином горизонту подій? Або ж діра виштовхує надлишок речовини, яка потім зіштовхується із зоряним вітром і утворює світіння? У будь-якому випадку, для спостерігача поблизу видовище фантастичне.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: