Студент Університету Манчестера спроектував теплозахисний екран для космічних кораблів
14 Серпня , 2018
9-е покоління процесорів Intel з 8 ядрами буде представлене 1 жовтня
14 Серпня , 2018

DARPA шукає спосіб заряджати безпілотники в повітрі за допомогою лазера

Якщо забезпечити безпілотнику постійне поповнення енергії, він зможе літати неймовірно довго, поки не зносяться деталі або не потрапить в аварію. Але і просто багаторазове збільшення часу польоту цікаве військовим – DARPA тестує концепцію підзарядки батарей дрона, обстрілюючи його лазером. В якості випробувальної платформи обрана модель Silent Falcon.

Ідея проста, потрібно розмістити сонячні батареї не тільки на верхній стороні крила апарату, але і на нижній. Світло лазера, як джерело енергії, мало чим відрізняється від сонячного світла. І якщо ми можемо одним комплектом панелей зловити світло Сонця, то другий стане мішенню для наземного лазера, який таким способом передасть туди енну кількість енергії. Головне, підібрати такі параметри випромінювання, які не зруйнують ціль.

Попередні розрахунки інженерів DARPA показали теоретичну можливість підзарядити дрона лазером на відстані до 10 км. Однак це в ідеальних умовах, а стрільба по мішені, в туман, снігопад або сильний вітер істотно знижує ефективність процедури. Що ще гірше, потужність лазера представляє деяку небезпеку для сторонніх цілей, якщо постріл пройде повз. Точних відомостей немає, але в перших експериментах стріляти відразу в небо американці побоялися, замість цього вони змусять дрон навертати круги навколо пагорба, на якому і поставлять лазер.

Що вийде з цієї затії, скоро дізнаємося. Чи не дізнаємося, тому що у випадку успіху технологію напевно постараються приховати в інтересах військових. Хоча цивільним вона б знадобилась куди більше – скільки малопотужних мультикоптерів могли б просто зависати над заправними станціями на великій висоті, а не знижуватись, створюючи ризик для оточуючих. Та й у цілому, лазерна система передачі енергії для міської інфраструктури та Інтернету речей виглядає привабливою технологією майбутнього.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: