Антирадіаційний пояс StemRad захистить носія від променевої хвороби
1 Липня , 2018
У Китаї створили автомат, що стріляє лазером?
3 Липня , 2018

До екіпажу МКС приєднався робот зі штучним інтелектом CIMON

МКС є унікальним майданчиком, де одночасно працюють космонавти з різних країн світу. І ось у них з’явився новий помічник – 5-кілограмовий кулястий робот з ШІ, якого доставив вантажний космічний корабель Dragon компанії Space X.

Робота звуть CIMON (Crew Interactive Mobile Companion). Це спільне дітище Airbus і компанії IBM, яка розробила для робота систему ШІ Watson AI. У Саймона вбудовані 14 вентиляторів, які забезпечать йому можливість переміщатися в невагомості, мікрофони і камери.

Поки не зовсім зрозуміло, чим буде займатися CIMON. Представники Airbus повідомили, що робот буде літати по всій МКС на свій розсуд, приймати участь у проведенні експериментів і пропонувати вирішення проблем. У нього також є екранна «особистість», здатна змінювати свій вираз. На думку розробників, з часом CIMON стане справжнім колегою для членів екіпажу МКС.

Під час перебування на МКС робот скористається своїм ШІ, щоб вчитися у астронавтів. Це означає, що його функціональність буде поступово розширюватися в залежності від задач, розв’язуваних членами екіпажу. Він навчений розуміти людську мову, знайомий з професійною термінологією, і, як повідомляє інтернет-видання Wired, «володіє характером логіко-сенсорного інтроверта».

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: