Найпримітивніші роботи в зграях здатні на досить складну поведінку
18 Травня , 2018
Робот-альбатрос, здатний літати і плавати
20 Травня , 2018

Електронний контейнер, який неможливо зламати

Сьогодні, щоб унеможливити крадіжки криптографічних ключів шпигунськими методами, їх поміщають в так звані апаратні захищені модулі. Вони являють собою контейнер, усередині стін якого з мікрометровим кроком прокладена мережа з дротів під напругою, залитих смолою. Вона не реагує на удари і падіння, але варто пробити зовнішню оболонку і дістатися до мережі, як станеться розрив ланцюга або коротке замикання. Датчики автоматично дадуть команду стерти ключі на платі всередині модуля – зломщик не отримає нічого.

Технологія проста, але мінусів у неї хоч відбавляй, і більшість зводиться до залежності від зовнішнього джерела енергії. Якщо його вимкнути і спробувати обійти систему захисту, інформація всередині контейнера автоматично стирається. Але те ж саме відбудеться і при банальному обриві дротів або пошкодженні самої батарейки, наприклад, при землетрусі або пожежі. А якщо перевозити модуль з акумулятором при низьких температурах, він розрядиться швидше, ніж цінний вантаж доїде до пункту призначення.

В Інституті Фраунгофера (Німеччина) запропонували нову версію апаратного захищеного модуля — енергонезалежний B-Trepid. Ідея в тому, щоб не перевіряти постійно параметри електричної оболонки контейнера, а зчитувати їх при доступі до ключів. Для цього створюється така ж сітка дротів, але з індивідуальною архітектурою і, як наслідок, унікальними параметрами ємності. При першому підключенні цей параметр записується в пам’ять перевіряючого блоку, і якщо потім контейнер пошкоджений, при активації перевірка це виявить і дасть команду стерти ключ. В інший період система знеструмлена і знаходиться в безпеці.

Німецькі інженери стверджують, що навчилися робити контейнери з унікальним «електричним підписом», який неможливо скопіювати і відтворити. Сам контейнер і є ключ, а якщо за його допомогою зашифрувати криптографічні дані, то стане безглуздо ламати сам модуль. Навіть отвір діаметром 0,3 мм вже порушує його структуру і виводить все з ладу – потенційному злодію доведеться діяти вкрай делікатно.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: