NASA пропонує відштовхнути або підірвати астероїд, який може впасти на Землю в 2135 році
19 Березня , 2018
Компанія Saab представила літак дальнього радіолокаційного виявлення GlobalEye
20 Березня , 2018

Франція розробила проект потужної СЕС для будівництва у Чорнобилі

Міністерство економіки Франції профінансувала розробку концепції сонячної електростанції в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Розробник техніко-економічного обґрунтування, компанія Tractebel France, визначила дві території у внутрішній (десятикілометровій) зоні відчуження ЧАЕС, де таке будівництво є найбільш доцільним.

На цих ділянках можна встановити сонячну електростанцію з піковою потужністю 1,2 гігават, тобто трохи більше, ніж виробляв один з чотирьох енергоблоків ЧАЕС, заявив на презентації проекту віце-президент Tractebel France Бернард Хаммер. Він пояснив, що його реалізацію дещо ускладнює радіоактивне забруднення території, але у нього є й переваги у вигляді готової інфраструктури: дороги, лінії електропередач і діючі трансформаторні підстанції Чорнобильської АЕС, які здатні передавати близько чотирьох гігават електроенергії.

«Ми готові стати партнером України в інноваційних рішеннях, таких, як СЕС в Чорнобилі. У нас є необхідний досвід: наша компанія – серед світових лідерів по проектуванню об’єктів гідроенергетики, вітрових і сонячних електростанцій, а також об’єктів ядерної інфраструктури», – запевнив Бернард Хаммер.

За словами розробників концепції сонячної електростанції в Чорнобилі, її слід розвивати поступово, вводячи в експлуатацію блоками по 150 мегават. Один такий блок буде зводитися до 17 місяців, однак можна зводити по кілька блоків одночасно, уточнюють автори проекту.

Мінекономіки #Франція профінансувало розробка ТЕО для сонячноі електростанціі біля промзони #ЧАЕС. Розробляла – Tractebel France. Потужність СЕС -1,2 ГВт, це трохи більше ніж потужність одного енергоблока ЧАЕС. Здешевлюють проект готові інфраструктура, трансформатори і ЛЕП АЕС pic.twitter.com/iZFoCUjmc1

— Solonyna Yeugen (@SolonynaY) 19 березня 2018 р.

Зі свого боку, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підкреслив, що держава змінила законодавство для максимального сприяння розвитку відновлюваної енергетики в зоні відчуження. За його словами, зараз є більше 60 компаній, бажаючих інвестувати в сонячні електростанції на цій території: причому можливо як будівництво всього проекту 1,2 гвт одним інвестором, так і створення декількох електростанцій по 150 мегават, які будуть належати різним власникам.

За задумом Мінекології, інвесторів повинна зацікавити ставка оренди землі в Чорнобильській зоні, яка в сім разів менша аналогічної вартості за межами Чорнобиля, а також спеціальне законодавство, створене для таких проектів і український зелений тариф, який є одним з найбільших в Європі.

«З початку роботи цього уряду ми намагаємося зробити зону відчуження територією науки та інновацій. Але одночасно ми шукаємо можливість повернути ці території в українську економіку. Тому ми працювали у напрямку відновлюваної енергетики, шукали партнерів з досвідом і високими технологіями. Результатом цього є техніко-економічне обґрунтування, результат спільної роботи України та Франції», – зазначив Семерак.

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон назвала презентацію концепції СЕС в Чорнобилі символічною подією: «Сонячна електростанція поблизу Чорнобиля – це високотехнологічний, унікальний проект. І символізм у тому, що в зоні найбільшої у світі техногенної катастрофи розвивається зелена енергетика».

Зараз угоду з українським урядом про будівництво сонячних потужностей в Чорнобилі уклав тільки один інвестор, українсько-німецька компанія «Солар Чорнобиль». На початку року інвестор завершив будівництво невеликої сонячної електростанції, розташованої лише за сто метрів від зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС. Її потужність – один мегават, і вона здатна забезпечувати потреби жителів невеликого селища. Зараз йде підготовка її підключення до електромережі ЧАЕС.

Інвестор, як і Мінприроди оцінюють цей проект як пілотний, на прикладі якого в Україні відпрацювали зміни в законодавстві та механізми оформлення землі та надання дозволів на будівництво сонячної електростанції у зоні відчуження.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: