У IBM створили мікрокомп’ютер розміром з кристал солі
20 Березня , 2018
Компанія Nimbus Data випустила найоб’ємніший SSD-диск в світі — на 100 терабайт
21 Березня , 2018

IBM виділила 5 технологічних трендів, які змінять наше життя до 2023 року

Квантові обчислення, мікроскопічні роботи, «неупереджений» штучний інтелект, вільний від людських забобонів, а також повсюдне застосування технологій шифрування та блокчейну. Саме ці п’ять напрямків, на думку аналітиків компанії IBM, дозволять людству до 2023 року зробити потужний ривок у розвитку обчислювальної техніки, «який перевершить усе, що ми бачили раніше». Зміни, що  нас очікують торкнуться не лише бізнесу, але і суспільство в цілому, вважають аналітики IBM.

Квантові обчислення будуть використовуватись повсюдно — для вирішення завдань, які раніше здавалися нерозв’язними. Причому побудова алгоритмів на основі квантових обчислень буде затребувана в найрізноманітніших сферах. Диплом фахівця з обчислювальної техніки буде неповноцінним без знань у сфері квантових обчислень, відзначають в IBM. Сама предметна область стане загальноприйнятою і доступною до вивчення.

Продовжать розвиватися і технології штучного інтелекту. Фахівці IBM вже зараз працюють над тим, щоб виключити з алгоритмів навчання ШІ дані, які не вільні від расових, гендерних та ідеологічних упереджень. Використання цього підходу дозволить створити «об’єктивний» штучний інтелект, який не буде сприяти поширенню нерівності. Його поява призведе до якісного ривка у сфері навчання інших систем штучного інтелекту, впевнені в IBM.

Дві технології найближчого майбутнього будуть пов’язані з криптографією і блокчейном. Перша — крихітні криптографічні «якори», тобто мітки, якими будуть забезпечуватися різні товари. З їх допомогою споживачі зможуть простежити весь шлях товару від виробництва до моменту продажу. Таким чином, ця технологія змінить сфери бізнесу, які тісно пов’язані з безпекою харчових продуктів, ідентифікацією підробок і ринком предметів розкоші. Друга технологія — криптографія на решітках, новий підхід до побудови алгоритмів шифрування. Складність злому таких алгоритмів дуже велика, тому ця технологія може використовуватись для захисту цінних даних від хакерів.

І, нарешті, п’яте — технологія на основі штучного інтелекту і мікроскопічних роботів, розсипаних в океані, які разом зможуть стежити за чистотою одного з найцінніших ресурсів на землі — океанічних вод. Крихітні мікророботи зможуть збирати інформацію про пересування планктону, що допоможе робити прогнози на основі його поведінки, також справлятися із забрудненням океану, наприклад, від розливів нафти.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: