У Фінляндії випробували електричний літак
7 Серпня , 2018
Угорська компанія Narke завершує розробку електричного аквабайку
8 Серпня , 2018

Імплантат Eyemate проконтролює внутрішньоочний тиск при глаукомі

Глаукома – одне з найбільш поширених офтальмологічних захворювань, що виникає внаслідок засмічення очних дренажних каналів, у результаті чого відбувається накопичення рідини і, як наслідок – підвищення внутрішньоочного тиску, що призводить до пошкодження зорового нерва аж до повної втрати зору.

Тому при глаукомі дуже важливо регулярно контролювати рівень внутрішньоочного тиску для своєчасного вжиття профілактичних заходів. На жаль, такі перевірки для більшості хворих можливі тільки в кабінеті офтальмолога і, як правило, не частіше декількох разів на рік.

Німецька компанія Implandata Opthhalmiic Products спільно з Інститутом Мікроелектроніки Фраунгофера розробили внутрішньоочний гнучкий кільцевий імплантат Eyemate, який розміщується за райдужною оболонкою ока через спеціальний розріз, як при стандартній операції по видаленню катаракти. Після його установки хворі в будь-який момент можуть вимірювати внутрішньоочний тиск за допомогою спеціального портативного пристрою.

Имплантат EyemateРучний пристрій для зчитування даних

Пристрій підноситься до ока на невелику відстань і після увімкнення посилає туди двосекундний слабкий магнітний імпульс. Отримана інформація – внутрішньоочний тиск і температура тут же відображається на цифровому дисплеї пристрою та завантажується до бази даних лікуючого лікаря. Крім того, ці дані хворий також може завантажити в спеціальний додаток для самоконтролю.

Після успішної серії клінічних випробувань в декількох клініках Німеччини в середині минулого року Eyemate отримав сертифікат відповідності і був допущений до продажу. Сьогодні його можна придбати в Німеччині, Австрії та Швейцарії. В даний час дизайнери працюють над зменшенням розміру імплантату і спрощенням процедури імплантації.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: