Вартість і терміни окупності приватних сонячних станцій допоможе розрахувати онлайн-сервіс Odessasolar
1 Травня , 2017
Хакери навчилися генерувати біткоіни на чайниках і тостерах
2 Травня , 2017

Інфрачервоний інструмент, створений для найбільшого в світі “сонячного” телескопу, “побачив” свої перші промені світла

В даний час, в районі Халеакала, Мауї, Гаваї, ведеться будівництво нового “сонячного” телескопу Daniel K. Yorn Solar Telescope (DKIST), який, згідно з планами, почне працювати в 2020 році. Основою цього телескопу стануть два складних і чутливих інфрачервоних інструменти, розроблені і виготовлені фахівцями Інституту астрономії Гавайського університету (University of Hawaii Institute for Astronomy, IfA). Основним завданням, яке будуть вирішувати астрономи за допомогою нового телескопу, стане вимір, навіть, найбільш слабких коливань магнітного поля Сонця, які будуть визначатись по цілому ряду вторинних ефектів і непрямих ознак.
Перший з інструментів телескопу DKIST, який називається CryoNIRSP (Cryogenic Near-Infrared Spectropolarimeter), знаходиться зараз практично в зібраному і близькому до робочого стані. І зовсім недавно цей інструмент, що знаходиться в лабораторії Дослідного центру передових технологій IfA, кинув свій перший “погляд” на Сонце. Даний захід було проведено в рамках програми попередніх випробувань, калібрування і налаштування приладу. І все це стало демонстрацією можливостей і високої ефективності конструкції оптичної системи, розробка якої була проведена групою, очолюваною свого часу доктором Доном Міккі (Dr. Don Mickey).
Инструмент CryoNIRSP
“Перші зображення, отримані інструментом CryoNIRSP в діапазоні видимого світла, є підтвердженням високої чутливості та ефективності роботи оптичної системи, можливості якої дозволять нам надалі вивчати магнетизм Сонця” – розповідає доктор Андре Фелман (Dr. Andre Fehlmann), – “Зараз створений нами інструмент знаходиться майже в завершеному вигляді і може бути відправлений на телескоп, коли там буде готове все необхідне для його встановлення”.
Інструмент CryoNIRSP важить близько двох тонн, а на його створення було витрачено 6 мільйонів доларів, наданих Американським Науковим фондом.
“Як тільки телескоп DKIST почне роботу, інструмент CryoNIRSP стане його основною “робочою конячкою”, за допомогою якої вчені з усіх континентів будуть займатись вивченням магнетизму сонячної корони” – розповідає доктор Джеф Кун (Dr. Jeff Kuhn), керівник проекту, – “Ці дослідження мають дуже велике значення, адже сонячні процеси, пов’язані з магнетизмом, мають величезний вплив на все, що відбувається біля і на поверхні Землі”.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: