Знайдено спосіб створювати штучні синапси на основі нанодротів
9 Грудня , 2018
Alphabet запускає безкоштовну 10-хвилинну доставку вантажів за допомогою дронів
10 Грудня , 2018

Іонні двигуни місії BepiColombo пройшли першу перевірку в космосі

Один з апаратів BepiColombo — спільної місії Європейського космічного агентства (EKA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) з дослідження Меркурія провів успішне випробування своїх іонних двигунів, зробивши за допомогою них перший корекційний маневр, повідомляє офіційний сайт ЄКА.

У ході місії BepiColombo до Меркурія, що стартувала 20 жовтня, був відправлений перелітний модуль MTM (Mercury Transfer Module) з чотирма іонними двигунами і два орбітера — планетарний і магнітосферний. Перелітний модуль доставить апарати до Меркурія, а орбітери займуться вивченням поверхні небесного тіла і його магнітосфери.

Протягом наступних семи років апаратам потрібно подолати 9 мільярдів кілометрів, хоча відстань від Землі до Меркурія складає максимум 271 мільйон кілометрів. Пояснюється це тим, що за час польоту апарати BepiColombo здійснять загалом 9 гравітаційних маневрів навколо Землі, Венери і Меркурія, поки зрештою не вийдуть на потрібну орбіту найменшої планети Сонячної системи.

20 листопада команда управління місією провела запуск одного з іонних двигунів транспортного модуля. Задовольнившись результатами, через три години Центр управління польотами спочатку запустив два іонних двигуна перелітного блоку, а потім всі чотири. Протягом п’яти годин вони працювали на повну потужність — 125 мН.

Кожен іонний двигун апарату діаметром 22 см використовує електричний заряд, що отримується від сонячних панелей, щоб іонізувати атоми газу ксенону. Його частинки вириваються із сопла зі швидкістю понад 50 км/с. Перевага таких двигунів, на відміну від хімічних, полягає в тому, що вони можуть працювати днями і навіть тижнями. Навіть невисока постійна тяга дозволить кораблю розвинути величезну швидкість.

Інженери припускають, що надпотужні іонні двигуни Т6, виготовлені британською компанією QinetiQ, дозволять надати перелітному модулю додаткову тягу. Планується, що в ході польоту апаратів двигуни будуть працювати протягом тижня з восьмигодиною перервою.

Якщо все піде за планом, BepiColombo прибуде на орбіту Меркурія 5 грудня 2025 року і займеться вивченням поверхні планети і її хімічного складу.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: