Вчені зі Стенфорда розробили революційну батарею на базі рідкого металу
23 Липня , 2018
Airbus BelugaXL здійснив перший політ
23 Липня , 2018

Ізраїль випустив розумний танк Merkava Mk 4 Barak

Сили оборони Ізраїлю анонсували створення нового танка, з індексом Merkava Mk 4 Barak. Його відмінною рисою стане наявність інтелектуальної бортової системи, яка візьме на себе частину завдань екіпажу, найбільш рутинну роботу. Самостійно обирати мету і відкривати вогонь ШІ не дозволяють.

«Новий танк дозволяє броневойську Ізраїлю зробити крок вперед на оперативній арені і являє собою інноваційну зброю, яка змінить бій на суші» – цитата з анонімного джерела. Майже всі відомості про танк приховані під грифом таємно, проте відомо, що Merkava Mk 4 отримає здатність самостійно обмінюватися даними з машинами поблизу. Зокрема, для перевірки оперативних даних і виключення помилкових цілей.

Велика частина нудної роботи з перевірки бортових систем і стеженням за місцевістю теж ляже на ШІ. Екіпаж цілком зосередиться на виконанні місії, що дасть до 30 % економії часу. Командир, а потім і інші танкісти, отримають шоломи Iron View VR – систему віртуальної реальності з оглядом місцевості навколо танка на 360 градусів в реальному часі. Так, майже як у комп’ютерній грі, відзначають фахівці.

У цих шоломів є і інше, більш важливе призначення – вони стануть ключовим елементом тренувань. Новобранець, змінивши навчальний шолом на бойовий, відчує мінімум різниці і швидше освоїться з ситуацією на полі бою в реальному танку. Випробування танка з ШІ і шоломів керування почнуться в 2020-му, дата прийняття на озброєння поки під питанням.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: