Ватикан запросив у гості провідних вчених, щоб обговорити з ними космологію
21 Травня , 2017
В США трамваї переведуть на енергію вітру
21 Травня , 2017

Китайські вчені запустили симулятор життя на Місяці

Новинне агентство «Сіньхуа» повідомляє, що китайські вчені почали проведення експерименту, в рамках якого волонтери будуть жити в умовах, максимально наближених до місячних. Перші чотири волонтери, два чоловіки та дві жінки, почали жити в спеціально підготовленому для цього модулі «Юегун-1» (Храм Місяця-1).

Через 60 днів їх змінить друга група добровольців, якій належить провести в Храмі вже 200 днів. Після цього в симулятор повернуть учасників першої групи, які пробудуть там ще 105 днів.

В ході досліджень вчені збираються вивчити працездатність піддослідних, з’ясувати, як у таких умовах буде функціонувати біорегенеративна система життєзабезпечення, а заодно і дізнатись, чи вийде у людей ефективно взаємодіяти один з одним в досить складних умовах і замкнутому просторі.

«Юегун-1» складається з великої кабіни площею близько 42 квадратних метрів, в яку входять спальні місця, кімната відпочинку, санвузол, обладнання для переробки відходів і приміщення для вирощування тварин. У модулі знаходиться і дві кабіни-«парника» приблизно по 50-60 квадратних метрів кожна.

Система життєзабезпечення «Храму Місяця» вже тестувалась протягом ста днів двома роками раніше, але тепер її чекають набагато більш складні випробування — вони дозволяють співіснувати рослинам, тваринам і мікроорганізмам і працювати, практично, без участі людини. Жителям «місячного» модуля потрібно лише не забувати викидати органічні відходи в спеціальні відсіки — так у системі можна підтримувати умови, близькі до земних, підживлюючи грунт, підгодовуючи мікроорганізми і рослини.

В експерименті візьмуть участь цивільні особи і фахівці Пекінського аерокосмічного університету.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: