Одна з основних проблем майбутніх колонізаторів Місяця – пил
10 Липня , 2018
Virgin Galactic буде використовувати космодром в Італії для космічного туризму
11 Липня , 2018

Компанія CeramicSpeed розробила найефективнішу велосипедну трансмісію у світі

На виставці Eurobike в Німеччині компанія CeramicSpeed представила свою першу розробку — новий тип трансмісії для велосипеда під назвою DrivEn. І привернула до себе багато уваги відвідувачів, особливо після того, як автори розробки скромно заявили, що знизили тертя на 49 % в порівнянні з такою класичною системою, як Shimano Dura Ace, де все ще застосовується традиційний ланцюг.

У DrivEn немає звичного ланцюга, його замінив циліндричний вал з вуглецевого волокна, по обидві сторони якого встановлені набори керамічних підшипників. Загалом їх 21, всі з винятково низьким коефіцієнтом тертя. Принцип дії простий: передній модуль приймає крутний момент з педалей, вал обертається, розкручує задній модуль і той передає обертання через зуби на плоскій касеті на вісі колеса.

Зуби розташовані рядами, крок між якими відповідає одній із швидкостей велосипеда. Для перемикання між ними використовується сервопривід, який висуває поршень валу, переміщаючи його на потрібний ряд. На жаль, в прототипі на виставці цю функцію в дії не показали, вона буде реалізована трохи пізніше. Що не заважає директору CeramicSpeed заявляти «Ми створили на 99 % ефективну багатошвидкісну трансмісію, розлучилися з примхливим ланцюгом і складним перемикачем».

Зниження тертя досягається за рахунок того, що у цій конструкції відсутні 8 ключових точок контакту з класичної трансмісії. Це місця, де ланцюг проходить через зірочку, касету і перемикач. Про те, що нова архітектура дійсно цікава з інженерної точки зору, свідчить і видана тут же премія 2018 Eurobike Award. Основні розробники DrivEn – інженери-конструктори Університету Колорадо.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: